Facebook, 6’ncı yıldönümünü yeni dizaynı ile kutluyor

Facebook StockSosyal iletişimin en popüler sitesi Facebook yeniden dizayn ediliyor, bu kez uygulamalar, oyunlar ve arama özelliklerine daha fazla önem verilmiş.

Ana sayfadaki linkler ve araçların yerleri değiştirilmiş. Facebook daha düzenli bir yapıya geçerek, oyunlar ve uygulama ekranları gibi özellikleri daha az göze batar hale getirmeyi amaçlıyor.

Facebook’un 6. yılının kutlandığı Perşembe günü yapılan ilk değişikliklerin ardından değişimler Cuma gününde de devam etti. Değişiklikler aşama aşama yapıldığı için bazı kullanıcılar henüz bunları göremiyor.

Harward’da okuyan kolej öğrencilerinin kurduğu ve şimdilerde 400 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Dünya’nın en büyük online sosyal iletişim sitesinin görüntüsü zaman içerisinde bir çok kez değişime uğramıştı. Facebook yöneticileri daha iyi hizmet vermek için yaptıklarını söylese de daha önceki değişiklikler kullanıcılar tarafından pek beğeni görmemişti.

Son değişikliklerde birlikte ekleme talepleri, mesajlar ve yorum bildirimleri sitede dağınık şekilde bulunmayacak ve sayfanın üst kısmında yer alacak.

Güncellenmiş sitede arama özelliği daha fazla önem kazanacak. Facebook’a arama ve reklamcılık hizmeti veren Microsoft Corp. tarafından yapılan açıklamada arama sonuçlarının sadece linkler içereceğini söylerken “ kullanıcıların daha hızlı ve faydalı kararlar verebilmesi için arama araçları daha zengin cevaplarla birleştirildi” diyor.

Yeni anlaşma ile birlikte Microsoft reklamları yazı şeklinde arama sonuçlarının yanında yayınlayacak, bu uygulama daha önceden sadece Amerika’da kullanılıyordu şimdi tüm Dünya’da aynı şekilde olacak. Ancak Microsoft görüntülü reklamları satma haklarını kaybetmiş oluyor, arama sonuçlarında yayınlanan reklamlar, görüntü reklamlarına göre daha az kazançlı olmasa da şimdilik karlılığı çok yüksek değil.

Facebook chat özelliğide yeni dizaynla birlikte daha kullanışlı hale geliyor. Kullancılar artık arkadaşlarının çevrimiçi olup olmadığını herhangi bir linke tıklamadan görebilecekler.

Yazan 06 Şubat 2010 Cumartesi. Kategori Fotolar, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME