Facebook cebimize göz dikti

Resmi bir kaynak olmasa da City AM’den verilen bilgilere göre, HTC’nin Facebook ile resmi bir anlaşması olduğunu ve Barcelona’da olacak kongrede Facebook markalı iki telefon göstereceği belirtiliyor. Telefonların yüksek seviye bir akıllı telefon olacağı ve Facebook markası ile renklerinin bulunduğu ilk telefon olacağı düşünülüyor. Telefonların Facebook’a tam uyarlanmış Android işletim sistemleri kullanacağı da söylentiler arasında. Boy Genius Report’ta yayınlanan habere göre, Facebook ceplerden biri, dokunmatik ekran, fiziksel bir QWERTY klavye ile desteklenecek.

Ama asıl ilginç özellikler şunlar: Her zaman aktif halde bulunacak bir GPS alıcısı. Bu sayede kullanıcıların nerede olduğu eşzamanlı olarak Facebook’a aktarılacak. Telefonda depolama alanı ya hiç olmayacak, ya da çok küçük olacak. Bunun yerine her şey internette depolanacak. Telefonda bir de kamera bulunacak ve bu kamera çekilen fotoğrafları depolamak yerine doğrudan Facebook’a gönderecek. Bu iddiaların ne kadar doğru olduğunu ancak şubat ayında gerçekleşecek WMC 2011 etkinliğinde öğrenebileceğiz.

Yazan 29 Ocak 2011 Cumartesi. Kategori İnternet, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME