Facebook geri çekilmek zorunda kaldı

facebookFacebook’un geçtiğimiz hafta uygulamaya başlattığı yeni hesap gizlilik kontrolleri, şirketin biraz yüzünün kızarmasına sebep oldu. Yeni poliçe sonucunda, kullanıcıların profilleri, fotoğrafları ve arkadaş listeleri, varsayılan özellik olarak internetten ulaşılabilir hale gelmişti. Bunun üzerine, sitenin mucidi Mark Zuckerberg’in 300’den fazla kişisel fotoğrafı, herkese tarafından ulaşılabilir hale geldi.

Bu gelişme, “ya Mark Zuckerberg Facebook’u daha az kişisel yapmaya çalışıyor, ya da Facebook’un CEO’su yeni gizlilik özelliklerini anlamıyor” şeklinde yorumlara sebep oldu. Bu yeni rejim sonucunda, kullanıcıların profilleri, özellikle engellemedikleri taktirde, web üzerinden ulaşılabilir hale geliyor.

Mevcut poliçe, tüm kullanıcıların arkadaş listelerinin herkes tarafından görülebilmesini sağladı ve bu seçeneği değiştirme yetkisi kullanıcılara verilmedi. Birçok kullanıcının, Facebook’ta kurdukları gruplarda durumu protesto etmeleri üzerine Facebook geri adım attı ve kullanıcılara, arkadaş listelerinin ne kadar gizlilikte olacağını kontrol etme seçeneğinin kendilerine verileceği duyuruldu.

Yazan 14 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Fotolar, Güvenlik, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME