Facebook güvenlik önlemlerini açıkladı

facebookFacebook kullanıcılarını tehdit eden güvenlik açıklarını kapatıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan haberlere göre New York’ta 2700 adet cinsel suç içeren profil sayfaları kapatılmıştı. Bunun hemen ardından bu güvenlik önlemlerinin açıklanması Facebook’un bu konuda ciddi olduğunun bir göstergesi.

Facebook Amerika ve Avrupa’nın önde gelen 5 aile güvenlik şirketinden oluşan harici bir Güvenlik Danışma Kurulu kuruyor. Bu şirketler Common Sense Media, ConnectSafely, WiredSafety, Childnet International ve The Family Online Safety Institute (FOSI).

Bu kuruluşlarda çocukların korunması amaç ediniliyor ve çocukların güvenliğine ilişkin önlemler alınıyor. Müzik, film, çizgi film gibi medya ürünlerinin hepsi için ayrı ayrı incemelerde ve tavsiyelerde bulunan bu kuruluşlar, çocuklar için daha uygun bir ortamın yaratılmasında yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Bu farklı şirketin ortak özellikleri güvenlik olsa da hepsi güvenliğe değişik açılardan yaklaşıyorlar, Bu da daha güvenli bir sistemi beraberinde getirecek gibi gözüküyor.

Yazan 08 Aralık 2009 Salı. Kategori Güncel, Güvenlik, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME