Facebook ve McAfee‘den ortaklık

face_bookFacebook, Internet Güvenliği firması McAfee ile dünyanın bu en önde gelen sosyal ağ platformunun kullanıcılarının bilgisayarlarını daha iyi korumak için bir ortaklık kurduğunu ilan etti.

Hesapları kötü amaçlı yazılım ve siber ataklarla ele geçirilmiş kullanıcılar online toplum içinde yerlerini almadan önce bilgisayarlarını McAfee ürünleri ile temizlemeleri gerekecek.

Facebook kullanıcılarına bu ortaklığın bir parçası olarak altı aylık bedava McAfee yazılımlarına abonelik ve bu sürenin sonunda devam edecek indirimli fırsatlar sunuluyor.

Facebook’un iletişim sorumlusu Barry Schnitt salı günü yaptığı açıklamasında “İnsanların makinalarına bu korumayı sağlayabilirsek, bu onlar için, Facebook için ve bir bütün olarak İnternet için daha iyi olacak” açıklamasını yaptı.

Daha önce Facebook, hesabı ele geçirilmiş kullanıcılara sadece şifre yenileme hizmeti veriyordu, bunun dışında kullanıcılarına da bilgisayarlarındaki kötü yazılımların kaldırılması hakkında tavsiyeler veriliyordu.

Schnitt konuşmasına şöyle devam etti: “Farkına vardık ki kullanıcılar problemi gidermiyor ve bu nedenle tekrar aynı duruma düşüyorlar.” “Artık kullanıcılarn gerçekten bilgisayarlarına tarama yapıp gerçekten temizlenmiş olmalarını sağlayan bir çözüm geliştirmiş olduk.”

McAfee ve Facebook bilgisayarların temizlenmesini sağlayacak bedava bir araç geliştirmek için birlikte çalışma yürüttüler ve Facebook McAfee nin bu uygulama sonucunda elde edeceği gelirin üzerinde hiçbir pay elde etmeyeceğini açıkladı.

McAfee pazarlama müdürü Brent Remai ortak amaçlarının “internet kullanıcılarının güvenliği konusunda onlara yardım etmek”  olduğunu ve bu ortaklık  hakkında “oldukça heyecanlı” olduklarını belirtti.

Facebook McAfee yi rekabetçi bir gözden geçirme sürecinden sonra kendine ortak olarak seçti.

McAfee Internet Security Suite yazılımı Avustralya, Britanya, Almanya, İtalya, Hollanda ve Birleşik Devletler’deki Facebook kullanıcılarının kullanımına açık durumda. Önümüzdeki aylarda birçok ülkenin bu ülkeler arasında yer alması gerekiyor.

İki şirket araştırmalarından bir kesit olarak internet kullanıcılarının %78 oranındaki kısmının bilgisayarında kötü amaçlı yazılımlara karşı herhangi bir güncel güvenlik programı bulundurmadığını belirtti.

Facebook Global İletişim Başkanı Elliot Schrage “Pazar lideri .McAfee ile kurduğumuz bu ortaklık sayesinde Interneti daha güvenli bir yer haline getirmekte ve hizmetlerimizin saf kullanıcılar tarafından sekteye uğratılmasının önüne geçmek adına daha önce benzeri görülmemiş bir  adım atıyoruz” açıklamasında bulundu. Son olarak “Interneti daha güvenli hale getirmek     için kullanıcılar, güvenlik şirketleri ve İnternet şirketleri olarak hep birlikte hareket etmeliyiz” dedi.

Yazan 16 Ocak 2010 Cumartesi. Kategori Fotolar, Güvenlik, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “Facebook ve McAfee‘den ortaklık”

  1. […] This post was mentioned on Twitter by PC TIME, aytac duzgun. aytac duzgun said: RT @pctime: Son Dakika: Facebook ve McAfee‘den ortaklık http://bit.ly/65k8zX […]

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME