Facebook yaşanan sorunları giderdi

wordpress-facebook-twitterFacebook kullanıcıları, geçtiğimiz cumartesi gününden itibaren yaşamaya başladıkları sorunlar yüzünden sıkıntılı. Çoğunlukla Amerika genelinde yaşanan problemin dünya üzerindeki bir çok kullanıcı tarafından da yaşandığı bildiriliyor.

Sorun yaşayan kullanıcıların Facebook’ a giriş yapamadıkları, giriş yapabilenlerin de bir çok sayfada hata ile karşılaştıklarını söyleyen Facebook sözcüsü Matt Hicks, sorunun sunucularında yaşanan bir problem dolayısıyla gerçekleştiğini ve ilk etapta sorunun yayılmaması için önlem aldıklarını, daha sonra da problemi çözdüklerini açıkladı.

Yaşanan bu olayın diğer bir ilginç yanı ise kullanıcıların Facebook ile ilgili sorunlarını Twitter ve MySpace gibi diğer sosyal paylaşım platformlarında dile getirmesi olarak gösteriliyor.

Sosyal paylaşım ağlarını kullanan insan sayısının her geçen gün arttığını belirten yetkililer, bu tarz sitelerin basit arkadaşlık sohbetlerinin dışına çıkarak, internet kullanıcılarının hemen her türlü şikayet, istek vs. için kullandıkları platformlara dönüşmeye başladığının altını çiziyorlar.

Dünya genelinde dört yüz milyonun üzerinde kullanıcısı olan Facebook zaman zaman problemler yaşasa da şimdiye kadar sorunlarla çok iyi başa çıktığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz Ağustos ayında Twitter’ın kısa mesaj servisinin bilgisayar korsanları tarafından hacklenmesinin ardından Twitter bir süre kapalı kalmıştı, fakat Facebook şu ana kadar herhangi bir şekilde tamamen kapatma ile karşı karşıya kalmadı.

Yazan 23 Şubat 2010 Salı. Kategori Fotolar, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME