FCBEscola Camp Avea 2013 Kartepe’de Start Diyor

Camp_avea_antalyaTürkiye’nin gelecekteki futbol yıldızlarını belirlemek amacıyla düzenlenen FCBEscola Camp Avea 2013 birinci kamp dönemi için geri sayım başladı… 24-28 Haziran tarihleri arasında Kartepe’de düzenlenecek ilk kamp döneminde 130 gencimiz ve 12 antrenörümüz Barçalı yıldızları yetiştiren hocalardan eğitim alacak. Bu yıl kampa, geçtiğimiz aylarda sevgi evlerinden belirlenen 20 gencin yanı sıra 20 kız da katılarak kızlar takımında eğitim alacak

Avrupa’nın en çok konuşturan operatörü Avea’nın dünyanın en çok konuşulan takımı FC Barcelona ile birlikte Türkiye’nin gelecekteki futbol yıldızlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği FCBEscola Camp Avea’nın 2013 yılı ilk kamp dönemi 24-28 Haziran tarihleri arasında Kartepe’de gerçekleştiriliyor.

9-14 yaş aralığındaki genç yetenekler arasından seçilen 130 yıldız futbolcu adayı ve 12 antrenör, FCBEscola Camp Avea 2013’ün ilk kamp dönemine katılarak bir hafta boyunca FC Barcelona’nın yıldızlarını yetiştiren Barçalı eğitmenler tarafından eğitilecek.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF)’un desteği ile tüm Türkiye’de yapılan seçmelere, düzenlenen futbol turnuvaları sonucunda belirlenen genç futbolcu adayları katılmış; 7-8 Haziran tarihlerinde Şanlıurfa’da yapılan seçmelere ise genç adaylar büyük ilgi göstermişti.

Sevgi evlerinden seçilen 20 genç de kampa katılıyor

Gerçekleştirilecek FCBEscola Camp Avea 2013’ün ilk kamp dönemine T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Amasya, Trabzon, Ordu ve Samsun’da bulunan sevgi evleri, çocuk yuvaları ve çocuk yurtlarından belirlenen 20 yetenekli genç de katılacak.

FCBEscola Camp Avea’da kızlar kampı da kurulacak

FCBEscola Camp Avea’ya geçtiğimiz yıldan farklı olarak, bu yıl kızlar da katılacak. Oluşturulacak ayrı bir kampta toplam 20 kız, tıpkı Barcelona’da olduğu gibi erkeklerin yanı sıra kadın antrenörlerden eğitim alacak.

Tüm dünyada ücretli olarak verilen FCBEscola Futbol Kamplarındaki eğitim, Avea ile Türkiye’nin 9-14 yaş grubundaki genç futbol yıldız adaylarına tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Kampa katılan gençler bilimsel yöntemlerle geliştirilen eğitim programında hem teorik ve hem de taktiksel yeteneklerini geliştirerek geleceğin futbol yıldızları olmak için çalışacak.

Yazan 20 Haziran 2013 Perşembe. Kategori Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME