Firefox 3.5.6. İçin Yeni Yamalar Hazır

firefox3

Mozilla dün yayınladığı güncelleştirmelerle Firefox’ta bulunan ve yarısı kritik olarak sınıflandırılan 10 adet bug’ı yamaladı. Bu bug’lar başlıca JavaScript uygulamaları, medya ve video kütüphanesinde ve diğer bileşenlerine dağılmış durumda bulunmaktaydı.

Firefox 3.5.6.’ın yayınlandığı Ekim ayından bu yana ilk kez güvenlik güncelleştirmesi yapan Mozilla, bu güncelleştirmelerle 5 kritik hatayı düzeltti, bu hataların biri yüksek, 3 tanesi orta ve 1 tanesi de düşük dizey kritik hata olarak tanımlanmıştı. Bu beşlinin yer aldığı yerler JavaScript uygulamaları, “liboggplay” , “libtheora” medya ve video kütüphanelerinde.

Bunlardan bazılarında hafıza da kesintilere yol açtığına dair bazı bulgulara rastlandı ve diğer öngürüler ise gelişi güzel olarak bazı kodlarda değişiklik ve hareket ettiği yönünde.

Bu güncelleştirmeler Mozilla’nın resmi sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir veya browser günselleştirmeleri kendi saptayıp uyarı verecektir.

Yazan 19 Aralık 2009 Cumartesi. Kategori Fotolar, Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME