Fring, Iphone’a Tek Yönlü Görüntülü Konuşmayı Getiriyor

iphone-fring-service

Yeni teknolojik gelişmeler –İphone ile birlikte bütün internet kullanıcılarının görüntülü konuşmalar yapabilmeleri- sanki gelecekte yaşıyoruz izlemini veriyor geçmişte imkansız gibi görünen birçok olay şimdi mümkün hale geldi. Geçtiğimiz hafta Fring’in yayınladığı güncellemelerle görüntülü konuşma artık ünternet üzerinden Iphonelar ile yapılabilmekte.

Bunların hepdi doğru, şimdi Iphone kullanarak hatta Ipod touch ile birlikte görüntülü konuşmalar mümkün oluyor. Fring’in iddiasına göre bu uygulama ilk görüntülü konuşma yazılımı olma özelliğine sahip. Ancak Iphone’ların önünde kamera bulunmadığından ötürü aslında tam olarak görüntülü konuşma hizmeti sunamıyor, limitli bir görüntülü konuşma servisi sunuyor; tek yönlü görüntülü konuşma.

Fring bunların yanında ileri tarihlerde Iphone’un çift yönlü kamerayı devreye sokmasının ardından tam olarak görüntülü konuşmayı destekleyen yazılımları da piyasaya süreceğinin sözünü veriyor. Ancak yasal engellerden dolayı henüz 3G Ağı kapsama alanlarında bu hizmeti kullanıcı ile buluşturamıyorlar. Bu hizmet sadece kablosuz internet bağlantısı ile gerçekleştirilebilmekte.

Fring kendine ait görüntülü konuşma ağına sahip ve Skype ile de tam olarak entegre olarak çalışabiliyor. En güzeli ise bu uygulama tamamiyle bedava ve tüm Iphone ve Ipod Touch modelleri ile çalışabilmekte.

Yazan 13 Aralık 2009 Pazar. Kategori Manşet, Mobil, Son Dakika, Trend, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME