Fujitsu ESPRIMO Q9000 ile dağınık masaüstlerine son

B5879_EsprimoQ9000Tüketiciye en son teknolojiyi üstün tasarım anlayışıyla sunan Fujitsu, mini PC’si ESPRIMO Q9000 ile şıklığı ve zarafeti masa üstüne getiriyor. Teknolojik özellikleri ile kullanıcıya yüksek performans ve kullanım kolaylığı sunan ESPRIMO Q9000, modern siyah alüminyum kasası ve yaklaşık bir CD sürücü boyutlarını aşmayan zarif ve küçük ölçüleriyle en dar ve sıkışık ortamlarda dahi kendine çok rahat yer bulabiliyor.

Verniklenmiş piyano siyahı rengini taşıyan modern alüminyum kasasında ESPRIMO Q9000, yarım A4 sayfasını geçmeyen genişlik ölçüsü ve 1,4 kg’lık ağırlığına rağmen günümüzün gelişmiş PC’sinin tüm teknolojik özelliklerini kullanıcıya sunuyor.

Bağlantı seçenekleri

Intel’in en yeni yonga setini taşıyan Core i işlemci teknolojisini içeren bu mini bilgisayar, 4 GB’a kadar genişleyebilen belleği ve 500 GB’lık sabit diskiyle her biri diğerinden yüklü video ve müzik dosyalarını hızla tüketen günümüz tüketicisi için çok ferah bir çalışma alanı sunuyor. ESPRIMO Q9000 zengin bağlantı seçenekleriyle de kullanıcının, günlük yaşamında elinin altında olan diğer cihazları sisteme bağlamasını kolaylaştırıyor. 6 adet USB bağlantısına ek olarak gelen HDMI, DVI ve eSATA bağlantısı, yoğun ofis işlerinizi eğlenceye dönüştürmenizi sağlıyor. Cihazın üzerinde DVD sürücüsü için ayrılmış bir yuva da bulunuyor.

ESPRIMO Q9000’in Fujitsu’nun çevre duyarlılığının teknolojiye yansıması olduğunu vurgulayan Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim sözlerini şöyle sürdürdü:

“ESPRIMO Q9000 mini bilgisayar ile kullanıcılara elektrik tüketimi açısından tasarruflu bir ürün sunuyoruz. Bekleme modunda elektrik tüketimi 19 watt’ı aşmayan bu ürün, endüstrinin en gelişmiş enerji standartlarını yansıtıyor. ESPRIMO Q9000, en karmaşık BT altyapılarında dahi, bu mini PC’lerin başarıyla yönetilmesini sağlayan sistem yönetim özellikleri ile ofis kullanımı için de ideal. Üst seviye sistem güvenliği ve entegre Intel Aktif Yönetim Teknolojisi (iAMT) sayesinde, masaüstü ve taşınabilir bilgisayar klasmanında yöneticilerin aradıkları önemli özellikleri bir arada sunuyor.”

Yazan 27 Şubat 2010 Cumartesi. Kategori Donanım, İnceleme, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME