Fujitsu, ETERNUS CS serisi ile verimliliği artırıyor

ServerRoom_ETERNUS_CSDinamik BT  Altyapıları vizyonu ile geleceğin veri merkezi altyapılarını kurumların hizmetine sunan Fujitsu veri depolama alanındaki teknolojilerine bir yenisini daha ekledi. Veri güvenliği sistemleri pazarının gözde markası Fujitsu ETERNUS CS için geliştirilen yeni deduplication (veri tekilleştirme) teknolojisi şimdi kurumlara çok ekonomik ve kolay yönetilebilen bir çözüm sunuyor. Kurumların disk tabanlı yedekleme stratejileri için ideal bir çözüm olarak gelen ETERNUS CS’in yeni giriş seviyesi modeli ETERNUS CS800, orta ölçekteki kurumlar için ideal bir veri depolama ortamı sunuyor.

Veri yedeklemenin daha hızlı gerçekleştirilmesini sağlayan tekilleştirme teknolojileri günümüzün veri merkezlerinin tercih ettiği bir özellik olarak dikkat çekiyor. Özellikle kritik iş verilerinin yedeklenmesi için teyp ortamındaki yedeklemeye göre daha seri bir çözüm sunan disk tabanlı yedekleme stratejisi, aynı zamanda yaşamsal öneme sahip verilerin yer aldığı disklerin teyp ortamına aktarılması aşamasında da önemli bir işleve sahip. Basit olarak saklanan dosyaların ortak format özelliklerini göz ardı ederek sadece değişen veriyi depolamaya yarayan tekilleştirme teknolojisi kurumlara iki açıdan önemli maliyet avantajları sunuyor:

Veri tekilleştirme teknolojisi, veri depolama ve yedekleme işlemlerinin ağ üzerindeki yükünü azaltırken; aynı zamanda, veri tabanlarının ve ilişkili diğer dosyaların (instance) tek bir yedekleme kopyasını oluşturarak mevcut disk alanından büyük ölçüde tasarruf etmeyi sağlıyor.

Fujitsu’nun ETERNUS CS tekilleştirme teknolojisi, kurumlara disk depolama alanından % 90’lara varan oranlarda tasarruf etme olanağı verirken, özellikle teyp ortamlarının yönetim maliyetlerinden de çarpıcı oranlarda tasarruf sağlamanın yolunu açıyor.

Fujitsu Türkiye Ülke Müdürü Halit Zaim yeni teknolojinin avantajları hakkında şunları söyledi:

“Sanal Teyp Kütüphaneleri ile gelen veri yedekleme avantajları ve veri tekilleştirme teknolojisi, kurumlara mevcut disk kapasitelerini en ekonomik şekilde değerlendirme fırsatı verirken, ağ bant genişliğinde de büyük bir ferahlama sağlıyor. Fujitsu, tekilleştirme teknolojisini ETERNUS CS serisine entegre ederek, özellikle büyümeye odaklanan ve daha çok disk kapasitesine ihtiyaç duyan fiyata duyarlı orta ölçekli şirketlere ekonomik bir çözüm sunmuş oldu. ETERNUS CS800’ün yenilenen replikasyon becerilerinin ve opsiyonel olarak sunulan teyp entegrasyon özelliğinin esnek çözümler arayan birçok müşterimiz tarafından ilgiyle karşılanacağına inanıyoruz”.

Sistem yöneticilerinin dostu

Sistem yöneticileri için birçok avantaja sahip olan ETERNUS CS800, uzak ofis entegrasyonu özelliği ile farklı yerlerde bulunan güvenli veri depolama ortamlarını tek bir yerden çok rahat yedekleyebiliyor. ETERNUS CS800 veri tekilleştirme özelliği ile replikasyon işlemlerinde bant genişliğinin kullanımını 20’de 1 gibi çarpıcı oranlarda azaltıyor. Uzak ofislerdeki veri depolama ortamlarının yedeklenme işini başarıyla yapan bu cihaz, geniş alan bilgisayar ağının performansına bağlı olarak olağanüstü durum yönetimi kapsamında veri kurtarmaya ilişkin çeşitli senaryoların hayata geçirilmesini kolaylaştırıyor.

Fujitsu ETERNUS CS veri güvenliği sistemleri tamamı pazarın önde gelen teyp kütüphaneleri ve bu kütüphaneleri kullanabilen diğer veri depolama sistemleri ile uyumlu çalışıyor. Yeni ETERNUS CS800, tüm farklı sistem gruplarını ve veri depolama katmanlarını tek bir noktadan izlemeyi kolaylaştırırken, aynı zamanda replikasyon verilerinin yedeklenmesi için bazı otomasyon süreçlerinin tanımlanabilmesini de sağlıyor.  Seçimlik gelen Direct Tape Creation özelliği ise verilerin teyp ortamında arşivlenmesine ve uzun vadeli veri depolama işlemleri için gerekli bazı veri saklama kriterlerinin tanımlanmasına yarıyor.

Olağanüstü durum yönetimi için ideal

Özellikle orta ölçekteki işletmeler için maliyet konusu olan Olağanüstü Durum Yönetimi, Fujitsu’nun yeni ETERNUS CS serisiyle şimdi daha cazip hale geliyor. Disk tabanlı veri depolama stratejisi bu alanda gerekli politikaların oluşturulması için ekonomik çözüm sunarken, kullanımı kolay yapısıyla beklenmedik durumlarda hızlı veri kurtarma özelliği ile merkeze uzak veya ayrı veri merkezleri oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Mevcut sistemler de kullanabilecek

ETERNUS CS800 ile gelen tekilleştirme teknolojisi, kurumsal ETERNUS CS serisinin yeni modellerinde ve birçok kurum tarafından başarıyla kullanılan mevcut ETERNUS sistemleri için ayrıca pazara sunuluyor. ETERNUS CS1000 – CS5000 veri güvenliği sistemleri, büyük kurumlara sundukları kapsamlı ve gelişmiş güvenli veri depolama özellikleri ile farklı ortam verilerinin başarıyla yedeklenmesini ve gerektiğinde yeniden kullanımını sağlıyor. ETERNUS CS serisi ile gelen gerçek teyp sanallaştırması (True Tape Virtualization), anabilgisayarların (mainframe), açık sistemlerin, NAS cihazlarının ve endüstri standartına sahip birçok yedekleme uygulamasının büyük bir kesimine destek veriyor.

Teyp ve disk ortamlarının yanı sıra tekilleştirme teknolojisinden faydalanan kullanıcılar, kendilerine en uygun Bilgi Yaşam Döngüsü stratejisini oluşturabiliyor; değişik veri güvenliği kural setlerini oluşturarak veri depolama ve yedekleme için farklı servis kalite düzeyleri (SLA) tanımlayabiliyor. Sonuç olarak maliyet avantajlı veri depolama teknolojilerinden en yüksek verimlilik düzeyini elde edebiliyor.

Fujitsu ETERNUS CS veri güvenliği sistemleri için kullanılan tekilleştirme (deduplication) teknolojisi, Fujitsu’nun orta ve büyük ölçekli şirketleri hedefleyen ve hayli kapsamlı Yüksek Veri Güvenliği ürün ailesinin önemli bir kilometre taşını oluşturuyor. Bu teknoloji daha şimdiden sınıfının en iyisi 40 ayrı Fujitsu ürün ve çözümüyle birlikte Dinamik BT Altyapıları oluşturmayı hedefleyen kurumların ilgisine sunuluyor.

Yazan 08 Şubat 2010 Pazartesi. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME