Fujitsu veri depolamada hızlı büyüyor

Bilişim endüstrisinin önde gelen araştırma şirketlerinden IDC’nin veri depolama ve yedekleme sistemleriyle ilgili yaptığı son araştırmaya göre, Fujitsu bu segmentte pazar ortalamasının üzerinde büyüyor.

Fujitsu, EMEA bölgesinde harici veri depolama ve yedekleme sistemlerinde genel performansın  üzerinde bir atak yaparak çift haneli büyüme rakamlarına ulaştı. Büyümeye odaklı küçük ve orta ölçekli şirketlerin tercihi ve büyümede payı olan ETERNUS DX sistemler geçen yıl Haziranda duyurulmuştu.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde (EMEA) geçen yılın dördüncü  çeyreğinde bir önceki yıla oranla yüzde 16 büyüyen Fujitsu, ETERNUS veri depolama ve yedekleme sistemleri ile bu pazardaki başarısını sürdürüyor. Fujitsu’nun geçen yıl duyurulan ETERNUS DX60 ve DX80/90 disk sistemleri, müşteri ihtiyaçlarına cevap veren ileri teknolojisi ve ölçeklenme başarılarıyla kısa zamanda veri depolama pazarının en çok tercih edilen ürünleri arasında yer aldı.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanan ETERNUS DX60 ve DX80/90, gelişmiş yedeklemeli çalışma özelliği, basit yönetim ve kullanım avantajları ve çok düşük enerji tüketimi ile sınırlı BT bütçelerine sahip olan kurumlar tarafından büyük ilgi görüyor. ETERNUS DX modellerinin tümünde online veri aktarımı (migration) gibi en son teknolojiler yer alırken, bu ürünler, kendi yaşam döngüleri içinde kurumların ihtiyaçlarını karşılamaya yeterli olan güçlü performansları ve kapasiteleriyle öne çıkıyor.

Fujitsu Teknoloji Satış Yöneticileri Grup Müdürü Burak Çetinay ETERNUS’un Türkiye’nin de içinde bulunduğu EMEA bölgesindeki pazar performansı hakkında şunları söyledi: “Kurumların sürekli artan veri depolama ihtiyaçlarına karşı en uygun çözümleri ETERNUS markasıyla sunan Fujitsu’nun pazarda göstermiş olduğu hızlı büyüme şaşırtıcı bir gelişme değil. Fujitsu’nun yenilikçi teknolojilerdeki liderliği, geçen yıl piyasaya çıkmasına rağmen ETERNUS veri depolama sistemlerinin gelişmiş tasarımında kendisini gösteriyor. Fujitsu müşterileri, ETERNUS’un kendilerine sağladığı katma değeri takdir ediyor ve özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlerde ETERNUS DX kullanımı hızla artıyor”.

Fujitsu, Haziran 2009 tarihinde veri depolama ve veri güvenliği ürün ailesini ETERNUS markası altında bir araya getirdiğini duyurdu. Bu duyurunun hemen ardından RAID veri depolama sistemleri ETERNUS DX60 ve DX80/90 modelleri kamuoyuna tanıtıldı.

Yazan 01 Haziran 2010 Salı. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME