Fujitsu’dan firmalara “Bulut” fırsatı

Fujitsu, Bulut Bilişim alanında yenilikler sunmaya devam ediyor. Bağımsız Yazılım Tedarikçileri’ne (ISV – Independent Software Vendors) ek satış fırsatları sunan ISV Bulut Programı bu yenilikler arasında yer alıyor. Program, ISV’lerin yazılım ürünlerini Internet üzerinden SaaS (Software as a Service – Hizmet Olarak Yazılım) şeklinde sunmalarını sağlayan bir platformdan oluşuyor. Internet üzerinden yapılacak hizmet satışları için tasarlanmış programda ayrıca Fujitsu’nun Hizmet Olarak Altyapı (Infrastructure as a Service) platformu da yer alıyor. Bu program sayesinde ISV’ler iş uygulamalarını daha kolay ve hızlı olarak sunabilecekler.

Konuyu değerlendiren Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim şunları söyledi:

“Şimdiye kadar Internet üzerinden yazılım ürünleri satışı ancak çevrimiçi platformların kullanılmasıyla mümkün oluyordu. Bu da yazılım  ürünlerinin masraflı ve fazla zaman alan bir süreç sonunda geliştirilmesini gerektiriyordu. Fujitsu’nun yeni ISV Bulut Programı sayesinde bu süreç artık çok daha kolay hale geliyor. Fujitsu’nun SaaS modeliyle, yazılım tedarikçileri mevcut yazılım ürünlerini, düşük fiyat seviyesiyle, merkezi bir veri merkezinden yürütecekler. Ayrıca, uygulamaları tekrar yazmalarına gerek kalmadan taşımaları mümkün olacak. Fujitsu SaaS modeli, şirketlerin veri güvenliği konusundaki endişelerini giderirken, her zaman veriye erişebilmelerine de izin veriyor.”

Yazılım tedarikçileri SaaS ile ek dağıtım kanallarının avantajlarından da faydalanıyorlar. Fujitsu ISV Bulut Programı’nın kullanıcı dostu standart arayüzü SaaS modeline geçişi kolaylaştırıyor. Kullanıcılar ayrıca entegrasyon hizmetiyle de destekleniyor. Bu şekilde mevcut yazılım ürünlerinin Fujitsu çözümleriyle birleştirilmesi kolaylaşıyor. Çevrimiçi satış kataloğu, fiyatlandırma ve faturalandırma gibi faaliyetler Fujitsu’nun çevrimiçi platformunda gerçekleştirilebiliyor. Böylece yazılım tedarikçileri bu uygulamaları geliştirmek zorunda kalmadan dağıtımlarını yapabiliyor.

Fujitsu’nun ön konfigürasyonu yapılmış uygulamaları arasında kullanıcı kaydı, hesap ve abone yönetimi, kredi kartı ve debit kart ile faturalandırma gibi hizmetler yer alıyor. Kullanım kolaylığının yanı sıra Fujitsu ISV Bulut Programı’nın ölçeklenebilme becerisi Bulut bazlı ürünlerin yazılım tedarikçilerine getirdiği maliyeti de azaltıyor.

BT altyapıları  Fujitsu’nun Almanya’daki veri merkezlerinde bulunduğu için, yazılım ürünlerinin Internet üzerinden anında kullanımı mümkün oluyor. ISV Bulut Programı, Fujitsu’nun portalı üzerinden işleyen IaaS (Infrastructure as a Service – Hizmet Olarak Altyapı) uygulamalarını baz alıyor. Esnek ve dinamik olarak, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan BT uygulamaları, yazılım ürününün SaaS uygulamaları ile birleşiyor. Böylece Fujitsu, kontrol edilebilen BT kapasiteleri, danışmanlık ve entegrasyon hizmetleri ile müşterilerine ideal bir çözüm sunuyor.

Yazan 29 Aralık 2010 Çarşamba. Kategori Donanım, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME