Fujitsu’nun Uzun Yaşam Döngüsü Serisi

fujitsuFujitsu kurumsal teknolojilerini yeni işletme sistemlerine uyarlamak isteyen BİT Yöneticileri’nden iş yükünü almayı hedefleyen Long Lifecycle (Uzun Yaşam Döngüsü) serisini tanıttı. Günümüzde piyasaya çıkan yeni PC ve Notebookların genellikle eski sistemler ile uyumlu olmadığı bir ortamda, Fujitsu’nun yeni çözümü daha uzun süreli destek sunarken ve gelecekteki sistemlere uyumluk konusunda da güvence sağlıyor.

İş yerlerinin yüzde 40’ının hâlâ eski işletim sistemleri kullanıyor olmaları yeni nesil bilişim teknolojilerini saatli bir bomba haline getiriyor. Birçok şirket tüm BT ekosistemlerini eski işletim sistemleri ile kuruyor. Ancak gelen en son model yonga setleri eski işletim sistemlerini desteklemiyorlar ve donanım sürücüleri de bulunmuyor.

Fujitsu yeni Long Lifecycle notebookları, PC’leri ve iş istasyonları ile en azından 2015 yılının Temmuz ayına kadar geriye dönük uyumluluk sunuyor. Uzun Yaşam Döngüsü PC’leri, notebookları ve iş istasyonları, sistemlerini 12 ay içinde yenilemek isteyen her ölçekteki şirkete kolaylık sağlıyor2.

Fujitsu Long Lifecycle çözümünde PCI ile eski sistem uyumluluğu sağlayan iki LIFEBOOK notebook modeli, iki ESPRIMO PC ve bir de CELCIUS iş istasyonu sunuyor. Notebooklar ve iş istasyonları diğer modeller ile aynı fonksiyonelliği ve özellikleri taşıyor. Long Lifecycle ESPRIMO PC’leri ise yeni bir tasarım ve 7/24 operasyonları destekleyen, 40 dereceye kadar ısıya dayanabilen bileşenler içeriyor.

Long Lifecycle serisinin tamamı Microsoft Windows 8 ve Windows 7 ile uyumluluk sağlıyorlar ve eski sistemlere dönüş için uyumluluk özelliğine de sahip bulunuyorlar. Ancak eski sisteme geçmek isteyen kullanıcıların Windows XP yüklemek için gerekli lisans ve araçlarının bulunması gerekiyor. Fujitsu Yönetilen İş Yeri Servisleri mobil cihazlar ve sanal, dağıtılmış BT kullanan iş yerleri için verimli ve güvenilir yönetim sağlıyor. Bunun yanı sıra, Fujitsu varolan uygulamaların daha modern işletim sistemlerine geçişi için geçiş ve dönüşüm hizmetleri sunuyor.

FTS İş Yeri Sistemleri Satışı Başkan Yardımcısı Jörg Hartmann, “BIT Yöneticileri güvenebilecekleri ürünler istiyorlar, ancak uygulama güncellemeleri için BIT yapılanmalarını birkaç senede bir değiştirmeye mali güçleri yetmiyor. Biz Fujitsu olarak, istikrarlı bir donanım sunuyoruz ve müşterilerimize çalıştıkları işletim sistemi ve yazılımları ne olursa olsun iş hedeflerine ulaşma olanağı sağlıyoruz” dedi

Yazan 11 Haziran 2013 Salı. Kategori Donanım, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME