Fujitsu’nun yeni CEO’su Rolf Schwirz

Fujitsu Technology Solutions, Rolf Schwirz’in İcra Kurulu Başkanlığı’na atandığını açıkladı. Yeni CEO Schwirz, Fujitsu Limited Kıdemli Başkan Yardımcısı Richard Christou’ya bağlı olacak. Schwirz’in en geç Kasım 2010’da yeni görevine başlaması bekleniyor.

Fujitsu’ya katılan Schwirz SAP’de Gelişmiş Ülke Pazarları EMEA Başkanı olarak çalışmalarını sürdürüyordu. SAP öncesinde 12 yıl çalıştığı Oracle’da ise Almanya Satış Başkan Yardımcılığı, İskandinavya-Almanya CEO’su ve Batı Avrupa Başkanı olarak görev yaptı. Profesyonel kariyerine 1983’te sistem danışmanı olarak başlayan Schwirz, Siemens Nixdorf ve Siemens AG gibi firmalarda çeşitli yönetici pozisyonlarında bulundu.

Fujitsu Limited Kıdemli Başkan Yardımcısı Richard Christou, Rolf Schwirz’in “Hem ürün, hem de hizmet alanında Fujitsu’ya değer katacak ve liderliğe katkıda bulunacak kapsamlı bir deneyime sahip olduğunu”  söyledi.

Fujitsu Technology Solutions’da önceki CEO Kai Flore’nin geçtiğimiz Haziran ayında görevinden ayrılmasından sonra, Richard Christou şirketin İcra Kurulu Başkanlığı’nı da üstlenmişti.

Yazan 27 Ağustos 2010 Cuma. Kategori Kariyer, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME