GBA’dan Öğrencilere Destek

sinaps.bmp 1Melek yatırımcılığı Türkiye ile tanıştıran Galata Business Angels üyeleri, henüz mezun olmadan kendi işini kurma kararı alan dört başarılı gencin temelini attığı Sinaps’ı yatırımlarıyla destekleme kararı aldı. GBA üyelerinden Ömer Akarca, Melih Ödemiş, Joachim Behrendt, Alemşah Öztürk, Arif Akdağ, Önder Öztarhan ve Ziya Boyacigiller’in yatırım yaptığı Sinaps, üniversite öğrencileri ile iş dünyası arasında köprü oluşturan profesyonel bir öğrenci platformu olma özelliği taşıyor

Şimdiye kadar e-ticarette parlak fikir açığını kapatacak, başarılı projeleri destekleyen Galata Business Angels (Galata İş Melekleri) üyeleri, misyonlarına üniversite öğrencisi genç girişimcileri destekleyerek devam ediyor. Bilkent dördüncü sınıf öğrencisi dört gencin ortak fikriyle kurulan Sinaps, toplamda yedi kişi ile yoluna devam ediyor.

Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli konuyla ilgili olarak; “Son zamanlarda hızlanan yatırımlarımızın en sonuncusunun genç beyinleri destekleyecek olmasından dolayı mutluyuz. GBA üyeleri için Sinaps’ı kurma kararı alan gençlerimizin yanında olmak farklı bir anlam taşıyor. Sinaps’ın başarısı da gösteriyor ki geleceğe koşabilmek için parlak bir fikir ve bu fikri gerçeğe dönüştürecek doğru yatırımcılar bulmak yeterli.” dedi.

Şirketin kurucularından Eril Gün Ezerel’de Sinaps Bilişim’in hedefini, her ay onlarca problemin binlerce öğrenci tarafından çözülmeye çalışıldığı profesyonel bir platform oluşturmak; iki yıl içerisinde ise iyi bir kariyer hedefleyen her öğrenci için ilk tercih edilen köprü olabilmek şeklinde açıkladı.

Ezerel iş modellerini şöyle detaylandırdı: “Sinaps’ta firma ve kurumlar challenge yayınlarken, öğrenciler de bu problemlere çözüm önererek kendilerini profesyonel dünyaya kanıtlıyor. Böylece hem iş/staj imkanı elde ediyor, hem de çeşitli ödüllerin sahibi oluyor. Challenge’lar herhangi bir sektöre yönelik, gerçek bir problemi çözmek veya öğrenciyi daha iyi tanımaya yönelik olabiliyor. ‘Bütün ATM’lerimiz 24 saatliğine devre dışı kaldı. Bu süreci nasıl yönetirsiniz?’ veya ‘Gelişen e-kitap sektörü karşısında bir yayınevi sahibi olarak nasıl bir strateji izlersiniz?’ yakında yayınlayacağımız challenge’lara örnek gösterilebilir. Sinaps’ta beta sürecimizi tamamlamak üzereyiz. Bu süreçte beş challenge yayınladık; bin 500 öğrenciye ulaştık. Şimdi firmalarla görüşmelerimize başladık. Çok yakında hem eğlenceli hem de zorlayıcı challenge’larla ilgililerin karşısında olacağız.”

Bilkent Elektronik-Elektronik, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Grafik ve Tasarım ve ODTÜ İşletme’de halen okuyan gençlerden kurulu Sinaps, oluşturdukları sistemle öğrencilerin kariyer sahibi olmalarını ve doğru firmalarla daha kolay ve çabuk yoldan bir araya gelmelerini amaçlıyor.

Yazan 03 Haziran 2013 Pazartesi. Kategori Ekonomi, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME