“Gelecek Bizde” Buluşmaları Ankara’da Başladı

Avea Ankara Avea’nın Capital ve Ekonomist Dergileri ile işbirliği kapsamında hayata geçirdiği “Gelecek Bizde” buluşmalarının ilki Ankara OSTİM’de gerçekleştirildi. Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman ve Ekonomist ve Capital Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş’in ev sahipliğinde, OSTİM’in katkılarıyla gerçekleştirilen toplantıya ana konuşmacı olarak Prof. Dr. Deniz Gökçe katıldı.

“KOBİ’lerimizin sadece %15’i bilişim teknolojilerini kullanıyor”

KOBİ’lerin geleceğe yönelik hedef ve projelerinin masaya yatırıldığı ilk “Gelecek Bizde” toplantısında Avea’nın M2M ve BİZ alanındaki çalışmalarına değinen Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman; “Küreselleşerek neredeyse tek bir pazar haline gelen dünya ekonomisi ve artan rekabet ortamında, KOBİ’lerin verimliliklerini yükselterek, yarattıkları katma değeri artırmaları ve büyüyen pazardan pay almaları için teknolojiden daha etkin biçimde yararlanmaları gerekiyor. Araştırmalar, bu konuda kat edilmesi gereken uzun bir yol olduğunu da gösteriyor. Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği TÜBİSAD’ın verilerine göre; bugün KOBİ’lerimizin sadece %15’i bilişim teknolojilerini kullanıyor. Avea olarak kat edilmesi gereken bu uzun yolda KOBİ’lerimizin en büyük çözüm ortağı olmak için hazırlıklarımızı yaptık, günümüzde teknolojinin sunduğu tüm olanakları KOBİ’lerimizin hizmetine sunduk. Çünkü, ticaretin, ihracatın, sanayileşmenin ve büyümenin olduğu yerde teknoloji rehberlik eder” dedi.

“BİZ’in gücü Avealıların gücü oluyor!

Bu noktada Türk Telekom Grubu olarak katma değerli ürün ve hizmetlerin yanı sıra verimlilik sağlayan çözümlerle müşterilerinin bilişim teknolojilerinden daha fazla yararlanmalarını hedeflediklerini de belirten Taşman, sözlerine şöyle devam etti: “Oluşturduğumuz ‘BİZ’ platformu ile kurumsal müşterilerimize yönelik sektördeki rekabet gücünü artıran avantajlar sunarak sabit, mobil her türlü konuşma, mesajlaşma ve internet ürünleri ile bulut çözümlerini en yüksek servis seviyesi ile veriyoruz. Böylece BİZ’in gücü müşterilerimizin gücü oluyor! BİZ platformumuz ile yakınsamayı hayata geçiriyor, çözümleri tek elden ve daha uygun maliyetle sağlamayı hedefliyoruz. Geleceği bugünden şekillendirmeyi önceliği olarak gören bir şirket olarak bulut ve benzeri teknolojilerle ortaya konulacak uygulamaları avantajlı maliyetlerle sunabiliyoruz. Böylece kurumların iş uygulamalarını yönetmesine, M2M uygulamalarını hayata geçirmesine, bundan kısa bir süre öncesine kadar mümkün olmayan şeylerin mümkün hale gelmesine katkıda bulunuyoruz.

BİZ ile ayrıca operasyonel maliyetlerin düşürülmesinden, bilgi alışverişinin hızlandırılmasına, iş süreçlerinin yeniden tanımlanmasından, insan kaynaklarının etkin bir biçimde yönetilmesine birçok alanda fayda sağlayan tüm iletişim ihtiyaçlarını tek noktadan karşılayan bir mekanizma sunuyoruz. ‘BİZ’in mobil ayağı Avea olarak temel iletişim ürün ve servislerimizin yanı sıra; araç takip, telemetri, mobil saha (personel takip), mobil akademi (eğitim), mobil ödeme sistemleri, kamera ve güvenlik çözümleri gibi iş yönetimi çözümleri ve toplu sms, lokasyon bazlı sms, izinli veri tabanı, hosted CRM gibi müşteri yönetimi çözümleri ile teknolojiyi şirketlerin ayağına getiriyoruz. Bireysel müşterilerimizdeki hassasiyetimizi kurumlara da yansıtıp aynı titizlikte detaylara özen göstererek sürdürüyoruz” dedi.

M2M ile şirketlere verimlilik ve değer artışı sunuyor

Geleceği bugünden şekillendirmeyi önceliği olarak gören bir şirket olarak bulut ve benzeri teknolojilerle ortaya konulacak uygulamaları avantajlı maliyetlerle sunabildikleri noktasının da altını çizen Taşman konu hakkındaki çakılmalarını şöyle sürdürdü: “Makineler Arası İletişim yanı kısaca M2M olarak tanımladığımız hayatı kolaylaştıran bu yeni teknoloji, günümüzde şirketlere önemli miktarlarda tasarruf fırsatı yaratırken; ülke ekonomisinin gelişiminde de büyük rol oynamakta. Kullanım alanının çeşitliliği ve iş modellerinde yarattığı olumlu etkiler nedeniyle M2M, şu anda geniş yelpazede yer alan sektörlerde ve araç takibinden, hasta takibine; ödeme sistemlerinden, sayaç okuma sistemlerine kadar sayısız alanda kullanılabilme potansiyeline sahip.

M2M uygulamaları sayesinde:

– Sürekli ölçüm yapılarak, doğalgaz ve elektrik tüketim miktarını bildiren sayaçlar sayesinde ciddi miktarlarda tasarruf fırsatı sağlanıyor.

– Araçlar için lokasyon ve lojistik bilgilerinin raporlaması ve sürücülere uzaktan destek gibi hizmetlerin sunulmasını sağlayan araç takip sistemi ile maliyetler düşürülür; verimlilik artışı ve güvenli sürüş deneyimi yaratılmakta.

– Kontrol merkezlerine ulaşım sağlanarak güvenlik alarmları sayesinde acil durumlar önlenebiliyor.

– Mobil POS sistemleri ile ödeme yapmak çok daha kolaylaşıyor

– Hastaların ve hastalıkların uzaktan takibini de mümkün kılan bu sistemler sayesinde; hem hastalara hem de doktorlara zamandan ve emekten tasarruf etme imkanı yaratılıyor.”

Taşman, Avea olarak, müşterilerimize sunduğumuz yenilikçi hizmetlerle şirket ve kurumların ihtiyaçlarına yönelik ürün ve çözümler geliştirmeye devam edecekleri noktasının altını çizdi.

Gökçe: “Türkiye 2013 sonunda yüzde 3.5-4.5 arasında büyür”

Toplantının ana konuşmacısı Prof. Dr. Deniz Gökçe ise “Kobiler için Ekonominin Yarını ve Zor Dönemde Şirket Yönetimi” başlığı altında yaptığı konuşmasında 2013 sonuna dönük tahminlerde bulundu. Türkiye’nin Avrupa’nın en düşük kamu borcuna sahip ülkesi olduğunu söyleyen Gökçe, gençleşme ve kentleşme sonucu Türkiye’nin tasarruf oranının geçtiğimiz 5 yılda yüzde 14 düştüğünü belirtti. Dünya Bankası istatistiklerine göre dünya ekonomisinin 2013 yılında 3.3 büyüyeceği beklentisinin bulunduğunu belirten Deniz Gökçe, Türkiye’ye ilişkin tahminlerini şu şekilde açıkladı; “Türkiye 2013 yıl sonunda yüzde 3.5-4.5 arasında büyüyecek. Tüketici enflasyonu yüzde 6-6.5, işsizlik ise yüzde 9.5 olarak gerçekleşebilir.”

Yazan 03 Temmuz 2013 Çarşamba. Kategori Ekonomi, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME