Genç Yetenekler Kamp İçin Hazır

FCBEscola aveaAvea, FC Barcelona işbirliği ile Türkiye’nin futbol yıldızlarını yetiştirmek amacıyla düzenlediği FCBEscola Camp Avea, 2013 yılının ilk dönem kampına katılacak genç yetenekleri, Şanlıurfa’da gerçekleştirdiği seçmelerde belirledi. 7-8 Haziran tarihlerinde yapılan seçmelerde başarılı olan genç yetenekler, 2013 yılı ilk dönem kampında Barçalı yıldızları yetiştiren hocalardan eğitim alacak

“FC Barcelona’yı Şanlıurfa’ya; Şanlıurfalı, Gaziantepli, Mardinli, Adıyamanlı, Karamanlı, Diyarbakırlı gençlerimizin ayağına getirdik” diyen

Avea CEO’su Erkan Akdemir: “Şanlıurfa ile Barcelona arasında bugün burada kurduğumuz ‘Yıldız Köprüsü’ aracılığıyla Messilerin, Xavilerin çıkması en büyük dileğimiz. Türkiye’nin yeni nesil teknoloji şirketi olarak, Türkiye’nin her şehrindeki gençlerimizin; hayallerin gerçeğe dönüştürülebildiğini görmelerini istiyoruz. Bunun için de şehir sınırlarında hapsolmuş, sokak aralarında kalmış yetenekleri dünyaya kazandırmak; yeteneğin önündeki engelleri kaldırmak için çalışıyoruz” dedi. Akdemir, FCBescola Camp Avea’da bu yıl kızların da olacağını açıkladı.

Türkiye’nin en çok konuşturan operatörü Avea’nın dünyanın en çok konuşulan takımı FC Barcelona ile işbirliği yaparak, Türkiye’nin gelecekteki futbol yıldızlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği FCBEscola Camp Avea’nın 2013 1. dönem kamp seçmeleri, Şanlıurfa’da 7-8 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Avea CEO’su Erkan Akdemir ev sahipliğinde; Şanlıurfa Valisi Celalettin Yönenç, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız ve Avea üst yönetiminin katılımı ile gerçekleştirilen seçmeler, Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF)’nun desteği ile yapıldı. Seçmelere, çevre illerin yanı sıra Türkiye genelinde düzenlenen futbol turnuvaları sonucunda belirlenen yüzlerce genç futbolcu adayı katıldı.

9-15 yaş aralığındaki genç yetenekler arasından seçilen yıldız futbolcu adayları, Haziran ayı sonunda gerçekleştirilecek FCBEscola Camp Avea 2013’ün ilk kamp dönemine katılarak bir hafta boyunca FC Barcelona’nın yıldızlarını yetiştiren eğitmenlerden ders alacak.

“Başlama düdüğünü geçtiğimiz yıl Van’da çalmıştık, bu yıl da Şanlıurfa’da çalıyoruz…“

FC Barcelona ile gerçekleştirilen bu işbirliği ile gençlerin hayatlarına farklı anlamlar kattıklarını ve futbolla bir değişim ateşi yaktıklarını söyleyen Avea CEO’su Erkan Akdemir: “2011 yılında yaktığımız bu ateşi daha da ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Avea yönetim takımındaki arkadaşlarımızla bugün burada olmamızın temel nedeni de bu” dedi ve ekledi: “Hayata geçirirken çok heyecan duyduğumuz FCBEscola Camp Avea Projesi’nin ‘başlama düdüğünü’ geçtiğimiz yıl Van’da çalmıştık. Bu yıl da Şanlıurfa’dayız. Yani bir başka değişle FC Barcelona’yı Şanlıurfa’ya; Şanlıurfalı, Gaziantepli, Mardinli, Adıyamanlı, Karamanlı, Diyarbakırlı gençelerimizin ayağına getirdik. Şanlıurfa ile Barcelona arasında bugün burada kurduğumuz ‘Yıldız Köprüsü’ aracılığıyla başta Şanlıurfa’dan olmak üzere Türm Türkiye’den Messilerin, Xavilerin çıkması en büyük dileğimiz.

Bu konuda odağımıza ise ‘fırsat eşitliğini’ alıyoruz. Çünkü, Türkiye’nin her şehrindeki gençlerimizin; hayallerin gerçeğe dönüştürülebildiğini görmelerini istiyoruz. Bunun için de şehir sınırlarında hapsolmuş, sokak aralarında kalmış yetenekleri dünyaya kazandırmak; yeteneğin önündeki engelleri kaldırmak için çalışıyoruz” dedi.

“Haydi kızlar futbola”

Gerçekleştirilecek FCBEscola Camp Avea 2013’ün ilk kamp dönemine Amasya, Trabzon, Ordu ve Samsun’da bulunan sevgi evleri, çocuk yuvaları ve çocuk yurtlarından belirlenen 20 gencin de katılacağını belirten Akdemir sözlerine şöyle devam etti: ”Projemiz bu yıl bizi çok daha fazla heyecandırıyor, çok daha fazla gururlandırıyor. Çünkü bu yıl kamplarımıza, 5 ilde bulunan Sevgi Evleri’nden spora ilgi duyan 20 gencimiz de katılacak. İkinci yeniliğimiz de bu yıl ilk kez kampta kızlarımızın da yer alacak oluşu… Evet bu yıl FC Barcelona ile birlikte Türkiye’de ‘Haydi kızlar futbola’ diyoruz. Oluşturacağımız ayrı bir kampta, tıpkı Barcelona’da olduğu gibi erkeklerin yanı sıra yetenekli kızlarımızın da eğitim almasını sağlayacağız. Yetenekleri bağrında barındıran Anadolu’nun bereketli topraklarından 260 gencimiz kamplarımızda 24 eğitmenle birlikte Barcelona Futbol Kulübü’nün başarı sırlarını keşfedecek, kendi başarılarını yazacaklar.”

260 gencin, gelecekleri için sahada top sürerken, hayallerinin de peşlerinden geleceğini ifade eden Akdemir;“24 hocamız ise aldıkları bu eğitimi, şimdi ders verdikleri sınıflar nezdinde, binlerce çocuğa aktarıyorlar. Bu da projenin sürekliliğini sağlarken, aynı zamanda kendi kendine büyümesinin de ana kaynağını oluşturacak” dedi.

Türkiye’nin herbölgesinden yetenekli gençlerimiz keşfedilmeyi bekliyor

FCBEscola Camp Avea’nın Şanlıurfa seçmeleri öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Şanlıurfa Valisi Celalettin Yönenç; “Nüfusunun yüzde 72’sini gençlerin oluşturduğu Şanlıurfa ilinin FCBEscola Camp Avea gibi gençlere fırsat eşitliği yaratan, hayallerine doğru yepyeni bir kapı açan projelere ihtiyacı var. Sedece Şanlıurfa değil; Türkiye’nin her bölgesinde çok yetenekli gençlerimiz keşfedilmeyi bekliyor. Avea’nın bu projeyle ülkemizdedeki yetenekli gençlere Barcelona gibi bir takımdan eğitim alma fırsatı sunuyor olması gerçekten onur verici. Bu yüzden, biz de Şanlıurfa olarak bu projede yer alıyor olmaktan dolayı heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Öte yandan, futbol dünya genelinde en çok sevilen spor dallarından biri olduğu için, hem ülkenin uluslarası arenada tanınmasında büyük rol oynamakta hem de ülke ekonomisinin gelişimine hizmet etmektedir. Ülkemiz için de bu açıdan çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi
FCBEscola Camp Avea 2012’den çarpıcı notlar

– FCBEscola Camp Avea’nın temeli niteliğinde geçtiğimiz yaz gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin Minikleri Dünyanın Yıldızları projesine katılan 18 gençten 12’si Yıldız Milli Takım’a seçildi. Bu çocuklarımızın önümüzdeki dönemde profesyonel spor kulüplerinin altyapılarında yer almalarına ise kesin gözüyle bakılıyor.

– Birinci kampa katılan 20 genç, Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) gelecek 10 yıl içerisinde Türk futbolunun iskeletini oluşturacak gençler arasında nitelendiriliyor.

– Spor Toto Süper Liginde yer alan en önemli takımların menajerleri, FCBEscola Camp Avea’yı yakından takip etmeye başladı. 3-4 kulübün şu anda, kamptaki 10’a yakın öğrenci ile çok yakından ilgilenerek onların tüm eğitim masraflarını karşılamayı istiyor. Bu teklif özel teklif bir burs niteliğinde. Öğrenciler futbol kariyerlerine başarıyla devam ederlerse, ayrıca bu takımlarda da oynama imkanına sahip olacaklar.

– FCBEscola Camp Avea projesi ile Türkiye’de bir Barcelona kültürü de oluşmuş durumda. Bu kültür ve bu kültürün beraberinde getirdiği sistem önümüzdeki dönemde, artık hiçbir şey yapılmasa dahi kartopu misali daha fazla kişiye ulaşmaya devam edecek. Sistem artık yaşayarak çoğalacak.

– Birinci kamp dönemine katılan 2 antrenörümüz, kampımızdan edindiği bilgileri eğitim sistemlerine taşıyarak kadrolarında yer aldıkları Samsun Kadıköy Spor’un, U15 şampiyonasında biri ikincilik biri de üçüncülük olmak üzere 2 defa derece almasını sağladılar.

– Samsun Kadıköy Spor’un antrenörleri arasında FSCEscola Camp Avea’da eğitim alan 2 antrenörün yer alması, bu yıl öğrenci sayılarını yüzde 50’nin üzerinde artırdı. Bu artış önemli çünkü, bu okullar spor kulüplerinin en önemli gelir kalemlerinden biri. Elde edilen gelir ise kulüplerin ve oyuncularının ihtiyaçlarının karşılanmasında kaynak olarak kullanılıyor.

– Temmuz ayında İstanbul Riva kampına katılan 120 gençten yaklaşık 40’ı profesyonel takımlar tarafından yakından takip edilmeye başladı. Bu çocuklarımızın 10’u doğu ve güneydoğu, 30’u ise İstanbul ve İzmir’in yer aldığı büyükşehirlerimizden.

– Türkiye Okul Sporları Federasyonu bünyesinde kampımıza katılan genç yetenekleri keşfetmek üzere 16 kişilik profesyonel hocadan oluşan bir takım oluşturuldu. Bu takım, FCBEscola Camp Avea’ya katılan yetenekleri yakından izlemekle görevli.

Yazan 11 Haziran 2013 Salı. Kategori Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME