Girişimciler ve şehri dönüştürecek fikirler Basement’ta bir araya geliyor

Şehri teknolojiyle geliştirmeye yönelik inovatif ve yenilikçi fikirlerin yarıştığı sonrasında ise projelendirildiği bir platform olarak tasarlanan Red Bull Basement’ın Türkiye ayağında bir workshoplar serisi düzenleniyor. Red Bull Basement; Noktaları Birleştirmek isimli etkinlikte genç girişimciler Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde alanının önde gelen isimleriyle buluşacak. 27 Mayıs Cumartesi gerçekleşecek programda yatırımcı ve mentor sohbetinin yanı sıra, başarısızlık hikayeleri de paylaşılacak. Saat 10.00’da başlayıp akşam saatlerine kadar sürecek olan etkinlik ücretsiz ve herkese açık olarak gerçekleşecek.

Çarpık kentleşmenin dünyadaki en önemli örneklerinden biri sayılan Brezilya’daki Sao Paulo kentinden doğan ve kentleşmenin getirdiği problemlere teknolojiyi de işin içine katarak inovatif çözümler sunan fikirleri ödüllendiren Red Bull Basement’ın özel programına katılmak için başvurular başladı. Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye de taşınan Basement, hem global başvuruları destekliyor hem de bu yıl bir workshoplar serisi düzenleyerek girişimcilik eko sisteminden pek çok kişiyi bir araya getiriyor.

İki aylık Brezilya programı öncesi Boğaziçi Üniversitesi’nde alanında uzman isimlerle bir araya gelecek genç girişimciler, bir girişimi tamamlayan üç etmen olarak bilinen ‘hacker, hipster, hustler’ arasındaki bağlantıları birleştirecek, başarıya giden yoldaki hataları dinleme fırsatı yakalayacaklar.

27 Mayıs Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da başlayacak programda genç girişimciler, Boğaziçi Girişimcilik Merkezi’nin ‘Noktaları nasıl birleştiririz?’ adlı söyleşisini dinleyecek, eli çabuk olmanın sırlarını işin erbabından öğrenecek ve Hakan Baş ile geleceğe merhaba diyecekler. Program kapsamında disiplinler arası çalışmayı deneyimleyecek olan girişimciler, ekip ruhunu tanımak için atölyelere katılacaklar. Program kapanışı, Scorp’un kurucusu İzzet Zakuto ve Boostfy’ın kurucusu Buğra Kaan Ayaz ile yapacak. Zakuto ve Ayaz’dan başarıya giden yoldaki ‘hataları’ dinleyecek olan katılımcılar, güne bir kokteyl ile veda edecek.

İnovasyon ve teknolojiyle dolu Red Bull Basement’a katılacak genç girişimciler, yeni fikirlerini kanatlandırmanın yollarını öğrenecek. Kayıt için www.redbull.com/basementistanbul adresi kullanılıyor.

Yazan 25 Mayıs 2017 Perşembe. Kategori Ekonomi, Güncel, Manşet. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME