Global İletişim, Mobil Data pazarının sanal operatörü olacak

1266566493_Murat_Kucukozdemir_1Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinden Global İletişim, Sanal Mobil Şebeke Hizmeti (MVNO – Mobil Virtual Network Operator) İşletmeciliği lisansı sayesinde kurumsal müşterilere mobil veri iletişim çözümleri sunacak. Veri ve ses iletişimi alanında 2 binin üzerindeki kurumsal müşterisine hizmet veren Global İletişim, sahip olduğu Sanal Mobil Şebeke Hizmeti İşletmeciliği yetkilendirmesi ile çözüm yelpazesini genişleterek tek noktadan katma değerli hizmetler verecek.

Telekomünikasyon Kurumu tarafından verilen Sanal Mobil Şebeke Hizmeti (SMŞH) yetkilendirmeleri ile Türkiye’de mobil iletişim alanında mevcut GSM operatörleri yanında yeni oyuncuların da pazarda faaliyet göstereceğini ve yeni bir dönemin başlayacağına dikkat çeken Global İletişim Genel Müdürü Murat Küçüközdemir, “Sanal Mobil Şebeke Hizmetleri kapsamında, bir taraftan sabit telekomünikayon hizmetlerimizle yakınsama projeleriyle rekabet gücümüzü artırmayı, diğer taraftan mobil katma değerli hizmetleri ana hizmet grubumuz arasında pozisyonlamayı hedefliyoruz. Bu sayede kesintisiz hizmet vererek müşteri memnuniyetini artırırken, donanım ve hizmetleri çeşitli finansal modellerle destekleyerek mobil data hizmetlerinin daha fazla tüketiciye ulaştırılmasını amaçlıyoruz” diye konuştu.

Sanal mobil şebeke işletmecilerinin esnek yapısı ile pazarda kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunacağını belirten Küçüközdemir, “Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından yetkilendirilen sanal mobil şebeke işletmecilerinin, dünyadaki örneklerde olduğu gibi ülkemizde de farklı alanlarda hazırlanacak hizmetleri ile kısa vadede olmasa da önemli büyüklükte bir abone sayısına ulaşacağını düşünüyoruz. Global İletişim olarak biz de tüm hizmetlerimizde olduğu gibi sanal mobil şebeke hizmetlerinde de müşterilerimizin verimliliğini ön planda tutup, teknolojinin sağladığı tüm yenilikleri kullanarak kolay hesaplayabilecekleri beklentilerinin ötesinde ürün ve hizmetler sunacağız” açıklamasını yaptı.

Global İletişim’in diğer hizmet kırılımlarında olduğu gibi sanal mobil şebeke hizmetlerinde de çoğunlukta kurumsal pazarı hedeflediklerini, özellikle data MVNO hizmetleriyle ön plana çıkacaklarını açıklayan Global İletişim Genel Müdürü Murat Küçüközdemir şunları söyledi:

“Türkiye’nin en donanımlı ve teknolojik olarak en gelişmiş altyapılarından birine  sahip olan Global İletişim, sanal mobil şebeke hizmetinde de farklı ve uygun fiyatlı servislerle müşteri memnuniyeti ağırlıklı çalışacak. Sabit telekomünikason hizmetlerimizle yakınsama projeleri kapsamında, hizmet sürekliliğini arttıracak 3G Back-up hizmetini geliştirdik. Karasal bağlantıda yaşanabilecek kesinti durumunda müşterilerimiz, 3G erişim hizmetimizden yararlanarak, erişimlerini yedekleyebilecek ve bu hizmet için sabit telekomünikasyon hizmetiyle birlikte tek fatura ödeyecek.”

Araç ve filo yönetim hizmetinde de katma değerli hizmetler sunacaklarını açıklayan Küçüközdemir, filoların konum bilgilerini, araca ilişkin bir çok yönetim bilgisini (kullanıcı kimliği, gerçek kilometre, yakıt bilgisi vb.), soğuk hava depolarının ısı, nem değerlerini; yer ve zaman bağımlılığı olmadan internet, SMS ya da e-posta aracılığıyla 7 gün 24 saat araç yönetim sistemi (AYS) ve telemetri hizmetiyle öğrenebileceklerini ifade etti. Müşterilerinin daha verimli hizmetler alabileceklerini kaydeden Küçüközdemir, cihaza yatırım yapmak yerine tüm hizmetleri içeren aylık bazdaki hizmet faturası karşılığında bu kapsamdaki tüm hizmetlerin verileceğini söyledi.

Yazan 27 Şubat 2010 Cumartesi. Kategori Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME