gnçtrkcll Temsilcilerini Seçti

yeni_temsilciler genç turkcellGeçen sene bir ilk olarak yönetimi gençlere devreden gnçtrkcll, bu sene “Sıra Sende” sloganıyla başlattığı seçim sürecini, gençlik için anlamlı bir gün olan 19 Mayıs’ta sonlandırdı. Sosyal medya üzerinde yürütülen ilk aşamanın ardından finale kalan 15 adayın, 15 gün boyunca meydanlarda sürdürdükleri seçim kampanyasının sonucunda gençler kendi seslerini yönetime taşıyacak 5 temsilciyi belirledi.

Türkiye’nin gençlik kulübü gnçtrkcll’in, yeni dönem temsilcileri belirlendi. Facebook ve gnctrkcll.com üzerindeki “Sıra Sende” uygulaması aracılığıyla 2 binin üzerinde gencin başvurduğu gnçtrkcll temsilciliği için finale kalan 15 adayın seçim süreci tamamlandı.

“Bir yıllık tecrübemiz, yönetimde gençlere yer vermenin doğruluğunu gösterdi”

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül yaptığı açıklamada “gnçtrkcll gibi milyonlarca gencin yer aldığı bir kulübü yönetirken, üyelerimizin talep, ihtiyaç ve beklentilerini tespit etmek ve bunu karşılayacak kampanyalar, tarifeler, etkinlikler oluşturmak bizim için kritik önem taşıyor. Bunu gerçekleştirmenin en doğru yönteminin de yönetimde gençlere yer vermek olduğunu düşünerek geçen sene temsilcilik sistemini hayata geçirdik. Geçen bir yılın tecrübeleri, ne kadar doğru bir karar aldığımızı gösterdi. Bu sene yeni seçimlerle temsilciliğin geçici bir etkinlik değil, gnçtrkcll’in temel yapıtaşlarından biri olduğunu vurgulamak istiyoruz. Ayrıca yeni temsilcilerimizi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gibi anlamlı bir günde ilan ediyor olmak da, artık Türkiye’nin gençlik seçimlerini gerçekleştiriyor hale gelmemizin doğal ve anlamlı bir sonucu. Yeni temsilcilerimiz, geçen yılın tecrübelerinden de yararlanarak yönetimdeki varlıklarını bu sene daha yoğun olarak hissettireceklerdir. Bu da gençlerle daha yakın olma, onların isteklerini kavrama ve karşılığını sağlama yönündeki çabalarımızı daha da gerçekçi kılacağı için bizi şimdiden heyecanlandırıyor” diye konuştu.

15 günlük yoğun seçim dönemi

Bu sene, gnçtrkcll’de ikinci kez temsilcilerin belirlenmesi için yola çıkılırken, seçimler meydanlara taşınarak, gençlere gerçek bir seçim atmosferi yaşatılması amaçlandı.

Sosyal medyada yürütülen ilk aşamada 2 binin üzerinde genç aday olurken, en fazla ilgi Tarife Temsilciliği’ne gösterildi. Onu sırasıyla teknoloji, etkinlik, alışveriş ve kariyer başlıkları izledi. Bu aşamada Facebook sistemi içerisinde 7 farklı sosyal medya kanalının birbirine bağlanmasıyla elde edilen sosyal medya puanı ve jüri değerlendirmesine göre her bir kategori için 3 ve toplamda 15 aday finale kaldı. Adaylar, İTÜ Ayazağa’da Model grubunun da konser verdiği bir etkinlikte, ilk kez gençlerle buluştu. Bu buluşmanın ardından 15 gün boyunca gençlerin yoğun bulunduğu yerlerde, üniversite kampüslerinde ve yine sosyal medya üzerinde seçim vaatlerini ortaya koyan adaylar, aynı zamanda kendilerine verilen görevleri yerine getirdi. Yoğun bir rekabet içerisinde geçen süreçte 203 bin 496 genç oy kullandı. Kazananlar, 92 bin 846 beğeninin sonunda belirlendi.

Sonuçta kazanan 5 temsilci şöyle sıralandı:

Tarife Temsilcisi: Direnç Çelik Boğaziçi Üniversitesi
Teknoloji Temsilcisi: Sibel Güler Trakya Üniversitesi
Kariyer Temsilcisi: Kaan Kelleli Anadolu Üniversitesi
Etkinlik Temsilcisi: Can Çelikay Bilgi Üniversitesi
Alışveriş Temsilcisi: Rabia Armağan Anadolu Üniversitesi

Yeni temsilciler için hayatlarında çok renkli ve hareketli bir dönemin kapıları açılıyor. Eski temsilcilerden görevi devraldıktan sonra kişisel gelişim ve kariyer konularında eğitim alacak 5 temsilci, kendi uzmanlık alanlarındaki konu başlıklarında gnçtrkcll’lilerin taleplerini dinleyecek, bunlara dayalı projeler oluşturacak ve gnçtrkcll’e ilişkin kararlarda söz sahibi olacak.

Yazan 22 Mayıs 2013 Çarşamba. Kategori Kampanya, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME