Google AdMob‘u neden alıyor?

google 80

Google büyümeye devam ediyor. AdMob’un satın alınması ile birlikte reklamcılık işine de girmiş olacak. Iphone gibi gibi akıllı telefonlarda bulunan eklentilere reklam veren Admob yakın zamanda Google’ın çatısı altına girmeye hazırlanıyor.

Google geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü android tabanlı işletim sisteminin ardından, mobil reklamcılık işlerini de kendi bünyesine taşımayı amaçlıyor. Çok hızlı büyüyen akıllı telefonlar pazarında kendine yer edinemeye çalışan Google Android piyasaya yeni androidli telefonların çıkmasıyla Pazar payını artırcak gibi gözüküyor.

AdMob günümüzde Iphone, Blackberry gibi uygulamalar ve eklentiler yüklenebilen telefonların artmasıyla ve bu eklentilerin aşırı rağbet görmesi ile ortaya çıkan bir reklamcılık şirketi. Günden 1000lerce yeni eklenti ve program telefonlara indirilip kurulmakta ve hemen hepsinde bir reklam bulunuyor.

AdMob bünyesinde 140 adet çalışan barındırıyor ve yıllık yaklaşık 20 milyon dolar net gelire sahip.

Yazan 07 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Manşet, Mobil, Son Dakika, Teknoloji, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME