Google, Android telefonlarda Flash desteğini başlatıyor

flashGoogle ürün müdürü Eric Tseng Barcelona’ daki Dünya GSM konferansında, yakın zamanda Android işletim sistemi kullanan cep telefonlarında flash desteğini başlatacaklarını duyurdu. Böylece artık Android işetim sistemi YouTube, Facebook gibi platformlardaki flash videoları oynatabilecek.

Bu hamlesi ile Android flash desteği bulunmayan rakipleri Apple’ ın iPhone’ larda kullandığı MacOS Mobile ve Microsoft’ un yeni mobil işletim sistemi Windows Mobile 7’ nin bir adım önüne çıkacak.

“Adobe ile yapılan sıkı çalışmalar sonrasında Flash uygulamalarının Android telefonlarda kullanımını mümkün olacak” diyen Eric Tseng konu ile ilgili detayları Google CEO’ su Eric Schmidt’ in Dünya GSM Kongresi‘ ndeki konuşması sırasında açıkladı.

Açıklama sırasında New York Times gazetesinin internet sitesinde bulunan bir flash videoyu Android telefonunda oynatmayı deneyen Tseng, salondaki kablosuz internetin azizliğine uğradı. Salondaki kullanıcılardan kablosuz bağlantılarını kapatmalarını isteyen Tseng, bir süre yüklenmesini bekledikten Android telefonunda oynayan videoyu dinleyicilerle paylaştı.

Yazan 17 Şubat 2010 Çarşamba. Kategori Fotolar, İnternet, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME