Google, Apple ile aramızda sorun yok dedi

Google-AppleGoogle Apple ile olan iş ortaklığında, iPhone üzerinde Microsoft Bing arama motorunun kullanılacağı dedikodularına rağmen bir gerileme oladmığını açıkladı. Google mobil mühendislik bölüm başkanı Vic Gundotra açıklamasında Apple ile olan iş ortaklıklarının devamından şüpheleri olmadığını belirtti.

“Apple çok yakın ve değerli bir iş ortağımız ve bu ilişkinin getirileri her iki taraf için çok heyecan verici” diyen Vic Gundotra sözlerine “İş ortaklığımızın durumunda bir değişiklik olacağına inanmıyoruz” diyerek devam etti.

Gundotra Konu ile ilgili olarak ayrıca “Dedikodular üzerine yorum yapmak istemiyoruz. Apple ile olan iş ortaklığımızın sağlam olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Google yetkilileri firmaya ait ikinci telefon olan Nexus Two ile ilgili gelen sorulara net bir yanıt vermezken, telefonun kaç adet ve kim tarafından üretileceği hala sır olma özelliğini koruyor.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC geçtiğimiz aylarda Google’ ın ilk telefonu Nexus One’ ı piyasaya sürmüştü. Telefon aynı zamanda Google imzasını da taşıyan ilk telefon olarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Google mobil mühendislik bölüm başkanı Vic Gundotra, HTC ile tekrar çalışıp çalışmayacakları ile ilgili gelen sorulara “Henüz kiminle çalışacağımıza karar vermedik. İkinci telefonumuz da Google markasını taşıyacak, şimdilik başka bir açıklama için erken.” diyerek sözlerine son verdi.

Yazan 17 Şubat 2010 Çarşamba. Kategori Dosya, Fotolar, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME