Google Earth ile okyanusların altında ve 2.Dünya Savaşı’nda bombalanan şehirlerin üzerinde dolaşın!

google earthGoogle Earth harita servisi, artık bizlere okyanusların içine dalma ve 2. Dünya Savaşı zamanında bombalanmış Avrupa şehirlerinin üzerinde dolaşabilme imkanı sağlayacak.

Google Earth’den Laura Scott, blog yazısında; “Tarihi görüntü özelliği, insanlara geçmişte yaşanan olayları bugünün haritalama teknikleriyle gözlemleyebilecekleri benzersiz bir bakış açısı sağlayacak.” dedi.

“Umuyoruz ki 2. Dünya Savaşı görüntüleri, bizlere ortak tarihimizi daha iyi anlamak için yeni bir yol sunacak ve şehirlerimizin üzerinde savaşın oluşturduğu etkiyi öğrenmemize yardımcı olacak.”

35 Avrupa şehrinin ve savaşta ağır yaralar almış Varşova’nın 1943’te çekilmiş fotoğraflarını görebileceğimiz Google Earth, şehirlerin o zamanki görüntüleriyle günümüzdeki durumunu yan yana karşılaştırabilmemize imkan verecek.

Yeni eklenen diğer bir özellikte ise meşhur National Geographic denizbilimcisi Sylvia Earle rehberliğinde okyanus altının eşsiz dünyasında tur atabileceğiz.

Fotoğrafçılar, doğabilimciler, resmi kurumlar ve kar amacı gütmeyen gruplar, okyanuz dünyasını keşfedebilmemiz için bir yıldan uzun bir süredir sayısız fotoğraf ve videoyu Google Earth’de paylaşıma sundu.

Yazan 06 Şubat 2010 Cumartesi. Kategori Fotolar, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME