Google marka cep telefonu geliyor!

googleGoogle şirketi çalışanları, şirketin ürettiği Android işletim sistemini kullanan yeni mobil telefonlarını test ediyorlar. Arama motoru devi Google, wireless marketine girmek yönündeki adımlarını sürdürürken, bu yeni ürünle Apple şirketinin iPhone’u ile doğrudan rekabete girecek.

Google şirketinin açıklamasına göre, yeni ürün, ismi açıklanmayan bir şirket tarafından ürütilen donanım ile Google’ın Android yazılımını birleştiriyor. Google, bu ücretsiz yazılım ile, Google arama motoru ve diğer Google servislerini, kişisel bilgisayarlarda şu anda kullanıldığı kadar cep telefonlarında da kullanılabilir hale getirmeye çalışıyor.

Şirket ürün yönetimi departmanı başkan yardımcısı Mario Queiroz, “ürünün sahip olduğu yeni mobil özellikleri ve yetenekleri deneyebilmeleri ve sonrasında geri bildirim yapmaları amacıyla, dünyanın farklı birçok yerindeki çalışanımıza test etmeleri için bu yeni mobil aygıtı dağıttık” şeklinde bir açıklamada bulundu.

The Wall Street Journal’da yapılan habere göre, Google bu telefonu direk olarak tüketicilere satmayı planlıyor. Böyle bir adım da Google şirketinin, mevcut Android telefon üreticilerinin yanısıra, Apple’ın iPhone’u ve Research in Motion’un Blackberry’si ile kafa kafaya bir rekabete gireceğini gösteriyor.

Yazan 15 Aralık 2009 Salı. Kategori İnternet, Kurumsal, Manşet, Mobil, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME