Google mobil video arama artık daha da akıllı

iphone_searchGoogle, cep telefonlarında kullanılan video arama (mobile movie search) motorunu geliştirerek kullanıcılara kolaylıklar ve ve yeni özellikler sundu.

İnternete bağlandığınız cep telefonunuzun tarayacısına “movies” yazarak arama yaptığınızda ve “more movies” seçeneğini tıkladığınızda yeni kullanıcı arayüzü ile karşılaşıyorsunuz. Buradan filmin özetini, fragmanını ve filmi bulabileceğiniz yakın çevredeki mekanları görebilirsiniz. Ayrıca isterseniz filmleri kategoriye göre listeletebilir ya da kullanıcı yorumlarını ve filme vermiş oldukları puanları inceleyebilirsiniz.

Tiyatroya (theater) göre arama yaparsanız, Google, size en yakın oyunları bulup karşınıza getiriyor. Bu özellikle seçtiğiniz tiyatroda oynayan oyunların yorumlarını ve zaman çizelgesini görebildiğiniz gibi, “Google Maps” ile birlikte çalışabilen video arama özelliği sayesinde harita üzerinde bulduğunuz mekanlara nasıl gidebileceğinizi anında öğrenebilirsiniz.

Arama sonuçları şimdilik sadece ABD, İngiltere, Kanada, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zellanda için kullanabilir olsa da ilerleyen günlerde daha geniş bir alana yayılması bekleniyor.

Yazan 08 Aralık 2009 Salı. Kategori İnceleme, İnternet, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME