Google Phone’dan sonra şimdi de Google Netbook

3HP, Acer, Dell, vee…Google? evet doğru. Google yakında netbook üreticileri arasına katılmayı da planlıyor. Söylentiler Google markalı netbookların önümüzdeki yıl satışa sunulacağı yönünde.

Tech Cruch’tan Michael Arrington’ın belirttiği ve bir çok kaynaktan da duyulan dedikodular, Google’ın direkt olarak bir veya daha fazla bilgisayar üretici ile ortak bir çalışma yaparak kendi adı ile netbooklar çıkartmaya hazırlandığı yönünde. Nexus one smartphone söylentilerinin hemen ardından çıkan bu dedikodular google!ın her alana el atacağının bir göstergesi. Nexus One’ın da dizaynı ve üretiminde HTC firması ile birlikte çalışcakları duyulmuştu.

Performans akla geldiğinde bu netbookun şimdikilerle farkı ne olacak? Arrington bu konuda bir şiey bilmiyor ancak spekülasyonlar Intel’in Atom işlemcileri ve entegre ekran kartlarının yerine ARM işlemci ve Nvidia Tegra grafik kartının kullanılacağı yönünde.

Smartphonelar ve Netbooklar genel olarak aynı çerçevede bulunan ürünler. Bunlar için önemli olan aslında donanımdan ziyade yazılımları. Google bu ürünler ile birlikte kendi yazılımlarını direkt olacak kullanıcıya satacak ve bu Google için en büyük avantaj gibi gözüküyor.

Google bu projesi ile birlikte bilişim dünyasında her gün daha da büğyüyeceğini ve gelişeceğini herkese göstermiş oluyor. Artık Google marka bilgisayarınızın açma düğmesine basıp Google Chrome OS işletim sistemi kullanıp Google Chrome Web browser ile Web’de gezinip yine Google Search ile aradığınıza ulaşacaksınız ve son olarak Google Netbook’unuzu kapatacaksınız. Google artık baştan sona tüm bilgisayar sistemlerini bir bütün halinde kullanıcılarının ve sevenlerinin hizmetine sunacak.

Yazan 21 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME