Google siber saldırıların ardından Çin’i çekilmekle tehdit etti

1(3833)Google, Çin’de yaşanan insan haklarını savunucularının hesaplarına yapılan saldırıların ardından arama motorunu durdurmayı planladığını açıkladı.

Google bu güne kadar Çin’in özellikle belirttiği bazı politik ve sosyal konularla ilgili haberlerini sansürlemesini gerektiren kanunlara uyacağını defalarca kez tekrar rağmen kendi servislerine yapılan saldırıların ardından artık bu konudaki düşüncelerini değiştirebileceğini ve bu bilgilerin tüm ülkelerce ulaşılabilir hale gelebileceğini belirtti.

Google insan hakları savunucularının hesaplarına yapılan saldırıların araştırılmasının birincil görev olması gerektiğini belirten bir blog yazısı yayımladı.

Google direkt olarak Çin Hükümeti’ni suçlamazken.”daha fazla arama sonuçlarımızı sansürlemeyi düşünmüyoruz” dedi. Ayrıca bu kararla birlikte Google’ın Çin’deki varlığına son verilebileceği ve Çin’de bulunan ofislerinin de kapatılabileceği ile ilgili haberler de yayılmaya başladı.

Yazan 17 Ocak 2010 Pazar. Kategori Fotolar, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “Google siber saldırıların ardından Çin’i çekilmekle tehdit etti”

  1. […] This post was mentioned on Twitter by PC TIME, aytac duzgun. aytac duzgun said: RT @pctime: Son Dakika: Google siber saldırıların ardından Çin’i çekilmekle tehdit etti http://bit.ly/7VpPp4 […]

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME