Google Sosyal Araştırma Firması Aardvark’ ı satın alıyor

google_logo_5Google sosyal ağlar konusunda uzmanlaşan araştırma firması Aardvark’ ı satın alıyor. Aardvark firması sosyal ağlar konusunda yaptığı araştırmalar, hazırladığı anketler ve doğru hedef kitleyi bulma konsundaki başarısı ile tanınıyor.

Haber günlüğü Techcrunch haberi duyurduktan sonra Google sözcüsü Andrew Pederson e-posta ile yaptığı açıklamada firma yetkilileri ile eksiksiz bir anlaşma imzaladıklarını, fakat konu ile ilgili detayları paylaşamayacaklarını belirtti.

Kullanıcılar Aardvark üzerinde profillerini oluşturduktan sonra iletişim listelerini isterlerse elle oluşurabilir ya da Facebook, Gmail ya da diğer e-posta servislerinden aktarabilirler.Daha sonra kişi listelerini genişletebilen kullanıcılar diğer Aardvark kullanıcıları ile de iletişime geçebilirler. Kullanıcılar kişi listelerini oluşturdukları zaman Aardvark bu listeyi analiz ederek listenizdeki kişilerin ilgilerine, uzmanlıklarına ya da diğer profil bilgilerine göre gruplamanıza imkan sağlıyor. Kullanıcılar isterlerse Aardvark’ a olan sorularını internet sitesi, e-posta, Twitter ya da akıllı cep telefonlarından Aardvark uygulaması yoluyla iletebilirler.

Aardvark internet sitesinde kendisini “Aardvark, insanların birbirini bulabilmesine imkan veren ve sadece internet sayfalarını değil diğer bilgilerini de tarayan dünyanın ilk sosyal arama motorudur.” sözleri ile anlatmaktaadır.

Google buzz ile başladığı sosyal ağlar serüvenini daha da genişleterek diğer sosyal ağlara daha sıkı bir rakip olacak gibi görünüyor.

Yazan 16 Şubat 2010 Salı. Kategori Fotolar, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME