Google ve Twitter’den Mısırdaki İnternet yasaklarını delen hizmet

Bir ülke interneti tamamen kapatsa bile basit bir yazılım ile bu yasağı delebilmek mümkün. Bu bağlamda Mısır’da hükümetin uyguladığı internet erişim yasağı karşısında alternatif yöntemler geliştiren Google ve Twitter, yasağı delerek Mısır halkının “konuşarak” internete dahil olabilmesini sağladı.

Amerikan internet grubu Google, Mısırlıların ülkedeki internet engellemesine takılmadan cep telefonu aracılığıyla Twitter üzerinden mesaj gönderebilmelerini sağlayacak bir sistem kurmak üzere, hafta sonunda Twitter ile işbirliği yaptığını açıkladı.

Google yetkilileri, kurdukları sistemin çalıştığını ve açıkladıkları üç uluslararası telefon numarasına mesaj bırakılabileceğini, bu şekilde Twitter’a mesaj aktarılabileceğini söyledi.

Söz konusu Google yöneticileri, bu hizmetten yararlanmak için hiçbir internet bağlantısının gerekmediğini ve insanların aynı telefon numaralarını tuşlayarak ya da “twitter.com/speak2tweet” internet sitesine girerek, mesajları dinleyebileceklerini bildirdiler.

Şirketi SayNow kısa süre önce Google tarafından satın alınan Ucval Sing ve Google’ın Ortadoğu ve Afrika ürün direktörü Abdülkerim Mardini, bu hizmetin  Mısır’da insanların bu zor anda birbirleriyle temas içinde olmalarını sağlamasını umduklarını belirterek, “Oradaki herkesi düşünüyoruz” dediler.

 

Türkiye’nin en iyi cialis resmi satış sitesi.Uygun fiyata levitra ürününe sahip olabilirsiniz.

Yazan 01 Şubat 2011 Salı. Kategori Ekonomi, İnternet, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME