Google, Yahoo, AOL kullanıcıları en çok Michael Jackson’ı aradı

michael-jackson-funeralGoogle, AOL ve Yahoo, 2009 yılında en çok yapılan aramaların listesini yayınladılar. Ne tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz, ne de H1N1 gribi, popun kralı Michael Jackson’ın ani ölümünün hayranları üzerinde yarattığı etkiyi geride bırakamadı.

Açıklanan listeye göre, her üç arama sitesinde de, 25 Haziran’da beklenmedik bir anda aramızdan ayrılan ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson, kullanıcılar tarafından en çok aranan terim oldu.

Google, AOL ve Yahoo’da Michael Jackson en çok aranan ortak terim olsa da, listenin geri kalanı büyük farklılıklar gösteriyor.

AOL ve Yahoo’da, Michael Jackson gibi 2009 yılında hayatını kaybeden 70’lerin ikonu Farrah Fawcett, ünlü güzel Kim Kardashian, şarkıcı Rihanna ve aktrist Megan Fox en çok yapılan aramalar arasında yer aldı. Google’da ise daha çok teknoloji terimleri aratıldı.

Google’ın yayımladığı en çok yapılan aramalar listesinde Michael Jackson’dan sonra ikinci sırayı Facebook aldı. En çok aratılan ilk on içinde Twitter, Windows 7 ve İspanyol Facebook olarak bilenen sosyal paylaşım sitesi Tueti bulunuyor.

Google, 2008 yılında en çok arananlar listesinde olup, 2009 yılında belirgin şekilde düşen aramaları da açıkladı. Bunlar arasında ABD başkanı Barack Obama, şarkıcı Amy Winehouse, Nintendo oyun konsolo Wii ve sosyal paylaşım sitesi Bebo yer aldı.

Yazan 04 Ocak 2010 Pazartesi. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME