Google yeni çeviri yazılımını tanıttı

android-logo-google-voice-textGoogle yeni yazılımı ile yolculuklarda ya da iş hayatında yabancı dil ile ilgili yaşanan sorunlara bir çözüm olarak geliyor. Google’ ın üzerinde çalıştığı software ile kullanıcılar telefonlarının kamerası ile fotoğrafını çektikleri bir yazının çevirisini yapabilecekler.

Barcelona’ daki dünya Gsm konfreansındaki tanıtımda Google mühendisi Android işletim sistemi yüklü cep telefonu ile Almanca bir menünun resmini çektikten sonra, telefon üzerindeki yazılım sayesinde resim dosyasını Google server’ larına gönderiyor. Çevirisi yapılan resim telefona geri gönderiliyor. Menünün çevirisini başarı ile gerçekleştiren Google yetkilisi, yazılımın çıkış tarihi ile ilgili detaylardan bahsetmedi.

Bu tarz yazılımların hali hazırda bir kaç telefon modelinde var olduğunu söyleyen yetkililer Google çeviri yazılımının farkının işlem süresini çok kısaltmış olması olduğunu söyledi. Diğer yazılımlarda çeviri işlemi telefon üzerinde yapıldığı için daha uzun sürmekte, fakat Google yazılımında bu işlem server üzerinde gerçekleştiği için daha hızlı sonuç veriyor.

Google CEO’ su Eric Schmidt’ in açıklaması sırasında yapılan sunum sonrasında Eric Schmidt “ Cep telefonu uygulamalarında kablosuz bağlantılar sayesinde serverların işleme gücünü kullanabiliyor olmamız, iş dünyasında büyük değişikliklere yol açacaktır.” dedi.

Yazan 18 Şubat 2010 Perşembe. Kategori İnternet, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME