Google’dan depremin vurduğu Haiti’ye 1 milyon dolar yardım

yardimGoogle, 7.0 büyüklüğündeki depremin etkisiyle yerle bir olan Haiti için 1 milyon dolar bağışladı ve depremin vurduğu Haiti’deki yardım organizasyonlarına tüm internet kaynaklarını açtı.

Şirket, ayrıca Direct Relief, Yele Haiti, Kızıl Haç ve Sınır Tanımayan Doktorlar gruplarının da içinde bulunduğu bir çok yardım topluluğunu bir araya topladığı bir internet sitesini yayına açtı.

Google, bunların dışında, online haritalama ve uydu görüntüleme araçlarını, hasarı daha doğru tespit edebilmeleri ve koordinatları bulabilmeleri için yardım çalışanlarının kullanımına sundu.

Google Afet Müdahale Ekibi’nden Jacquelline Fuller and Prem Ramaswami, YouTube video paylaşım platformunu da yardım çalışmalarına kattıklarını, YouTube’deki Oxfam ve Kızıl Haç videoların bulunduğu sayfalara, Haiti’deki yardım kuruluşlarına bağış yapabilmenizi sağlayan bağlantılar eklediklerini açıkladılar.

Yazan 19 Ocak 2010 Salı. Kategori İnternet, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME