GPS’li fotoğraf makinası Samsung Columbus ST1000

Samsung ST1000SAMSUNG COLUMBUS SERİSİ ST1000 İLE
HİMALAYALARA TIRMANIRKEN, AYNI ANDA FACEBOOK’TA OLABİLİRSİNİZ!!!

Samsung Columbus serisi ST1000 ile maceracı ruhlu fotoğraf meraklılarına “maceraya uygun kompakt bir fotoğraf makinası” sunuyor.

Fotoğraf çekerken GPS özelliği ile seyahat ettiğiniz ya da o an bulunduğunuz mekan izleniyor. Her bir fotoğrafın dünyada hangi ülke, şehir ve bölgede çekildiğini kaydetmek ve dijital görüntülerin coğrafi etiketlemesini otomatik olarak yapmak için eylem ve boylam ölçülerini ölçen gelişmiş bir GPS teknolojisi kullanan ST1000, yer bilgisini her bir fotoğrafın EXIF dosyasına otomatik olarak yerleştiriyor.

ST 1000 fotoğraf makinasının LCD ekranında o an bulunulan şehir ve bölgenin adını  gösteriyor; bu da kullanıcılara fotoğraf çektikleri yerin ismini ekranda da gerçek zamanlı olarak görmelerine olanak sağlıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar çektikleri fotoğrafları LCD ekran üzerinde incelerken bu bilgileri referans olarak da kullanabiliyorlar.

Değerli anları hareket halindeyken yakalayabilme lüksü sağlayan ST1000, dahili ‘3’lü Kablosuz Bağlantı’ özelliği sayesinde de onları anında sevdiklerinizle paylaşmanıza olanak tanıyor.

Daha önce hiçbir benzerinde görülmemiş coğrafi etiketleme özelliği ile Kızıl Ötesi, Bluetooth 2.0 ve Wi-Fi bağlanırlık özelliklerini  biraraya getiren ST1000, kullanıcıların fotoğraf çektikleri an o fotoğrafı istedikleri kişiye gönderebilmelerine ya da bir sosyal arkadaşlık ve paylaşım sitesine (facebook, flickr, twitter, myspace vb) eklemelerine olanak tanıyor.

ST1000 kullanıcıların dijital görüntülerini doğrudan kameralarından arkadaşları  ile paylaşmalarını ve yüklemelerini de kolaylaşırıyor. Wi-Fi ile kullanıcılar dijital görüntüleri kameranın adres defterindeki herhangi bir e-posta adresine gönderebiliyor ya da kameranın dokunmatik Q klavyesini kullanarak diledikleri e-posta adresini girebiliyor.  ST1000’in Wi-Fi bağlantı özelliği kullanıcıların bilgisayar kullanmadan fotoğraflarını doğrudan Facebook, Picasa ve YouTube gibi popüler sosyal arkadaşlık ve paylaşım sitelerine ya da Samsung’un web sitesine (www.samsungimaging.com) yüklemelerine olanak sağlıyor.

Yazan 29 Aralık 2009 Salı. Kategori İnceleme, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME