Gran Turismo 5’in çıkışı belirsiz bir tarihe ertelendi

gran-turismo-5-prologueSony’den gelen sürpriz bir basın açıklaması Gran Turismo hayranlarını oldukça üzecek. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, Play Station 3 için çıkması merakla beklenen Gran Turismo 5’in piyasaya sürüm tarihi ertelendi. Japonya’da Mart ayında, Amerika’da ve Avrupa’da 2010 yazında çıkması planlanan oyunun yeni çıkış tarihi ise henüz netlik kazanmadı.

Yarış severlerin merakla beklediği oyunun neden piyasaya çıkacağı tarihin neden ertelendiği Sony şirketi tarafından açıklanmasa da şirket, önceden tahmin edilmemiş bu gecikme için özür dilediğini açıkladı.

gt5

Gran Turismo 5’in nefes kesici derecede gerçekçi görüntülere, 1,000 farklı arabaya ve 20’nin üzerinde yarış bölgesine sahip olması bekleniyor. Gran Turismo hayranı oyun severler, bu oyunun geliştilmesinin hiç sona ermeyeceğini ve çok yüksek geliştirme maliyetleri olduğunu rahatlıkla tahmin edebilirler. Oyunun manevi babası ve yaratıcısı Kazunori Yamauchi, geçtiğimiz Kasım ayında, oyunun geliştilmesi için 60 milyon dolar daha kaynak ayırdı.

Bir önceki versiyonu iki sene önce çıkan Gran Turismo, bu güne kadar 3.5 milyon kopya sattı. Merakla beklenen yeni versiyonun bu başarıyı elde edip edemeyeceğini bekleyip öğreneceğiz.

Yazan 14 Ocak 2010 Perşembe. Kategori Fotolar, Manşet, Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME