Hacker kupası

Yeni bir gelenek oluşturmanın peşinde olan Facebook, düzenlemeyi planladığı ‘hacker kupası’ ile kazananları ödüllendirecek. One India’nın haberine göre, 2011 yılının Ocak ayında düzenlenecek kupanın hedefi, bilgisayar dehalarını ortaya çıkarmak. Yarışmacılar, sosyal ağlardaki yetenek ve cesaretlerini sergileyecek. Uluslararası kodlama yarışması formatındaki bu kupanın kazananları, nakit para ve Facebook’un Kaliforniya’daki merkezine seyahat ödülünün de sahibi olacak.

Facebook, finale kalacak 25 adayı online turlar ile belirleyecek. Daha sonra bu isimler müsabakanın finali için Kaliforniya’ya götürülecek. Online eleme turları, 2011 yılının Ocak ayında başlarken, final ise mart ayında gerçekleştirilecek. Müsabaka ile ilgili ayrıntılar Facebook’un ‘Hackers Cup’ sitesinde yer alıyor. Kupanın galibi 5 bin dolar (7 bin 515 Türk Lirası) para ödülü kazanırken, muhtemelen Facebook’ta kariyer şansının da sahibi olacak.

Yazan 13 Aralık 2010 Pazartesi. Kategori Güncel, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME