Halkbank online bankacılık işlemlerini daha güvenli hale getiriyor

illustration_App_Security_TechnologyFinans kuruluşları başta olmak üzere işletmelere BT güvenlik çözümleri sağlayan dijital kimlik alanında uzman şirket Kobil, Halkbank ile işbirliğine imza attı. Halkbank müşterileri, online bankacılık güvenliğinde en son teknoloji olan m-Identity Protection (AST – Application Security Technology) ile korunacak.

Kobil ve Halkbank arasında imzalanan iş ortaklığı anlaşması, internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarında dolandırıcılara karşı üstün işlem güvenliği sunan Kobil’in m-Identity Protection (AST) çözümünü Halkbank’ın BT altyapısına entegre ediyor. Teknolojiyi yakından takip ederek müşterilerine sunduğu hizmet altyapısını her geçen gün geliştiren Halkbank, bu yıl içinde hayata geçireceği m-Identity Protection entegrasyonuyla müşterilerine sunduğu internet bankacılığı hizmetlerini daha da güvenli hale getiriyor. Halkbank müşterileri, m-Identity Protection güvenli mesajlaşma altyapısı üzerinden banka sistemine çok daha kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

m-Identity Protection çözümü, çift faktörlü kimlik doğrulamasını içeren güvenlik katmanlı bir yazılımla bankanın web sitelerinin ve mobil uygulamalarının güvenliğini daha da güçlendiriyor. Bununla birlikte müşteriler de kamuya açık bilgisayarlardan, herhangi bir güvenlik duvarı barındırmayan tabletlerden ya da akıllı telefonlardan işlem yaparken siber saldırı riskiyle karşılaşmıyor.
Android ve iOS işletim sistemleri ile uyumlu sistem, güvenliği otomatik olarak sağlamanın yanında müşterilerin kaygılarını ortadan kaldırıyor ve bankalara müşteri memnuniyetini artırma konusunda fayda sağlıyor.
m-Identity Protection çözümü, diğer e-kimlik çözümlerinden farklı olarak güvenlik kontrollerinin çoğunu otomatikleştirerek son kullanıcıların güvenlik ihmallerini kapatabiliyor.
Türkiye’de toplam sekiz bankanın kullandığı m-Identity Protection, başta İsviçre ve Alman bankaları olmak üzere yurt dışındaki birçok finans kuruluşunda da tercih ediliyor.

Yazan 14 Ocak 2015 Çarşamba. Kategori Donanım, Güncel, Her Şey!, Manşet, Son Dakika, Sosyal Ağlar, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME