HGS mobil uygulaması hayatı kolaylaştırıyor

Posta hizmetlerinde vatandaşın hayatını kolaylaştıracak iş ve işlemlere imza atan PTT, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) hizmetlerinde de aynı anlayışı yürütecek çalışmalar yapıyor. Bu çerçevede hayata geçirilen HGS Mobil Bakiye Yükleme uygulaması, kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor.

PTT A.Ş.’ye ait online HGS yükleme platformları web ortamında hgs.epttavm.com, cep telefonu uygulamalarında ise ptt.gov.tr/hgs/epttavm linkinden ulaşılabilen Android ve IOS işletim sistemleriyle uyumlu HGS uygulamaları bulunuyor. Bu linklere web’den tıklandığında PTT A.Ş.’nin online HGS yükleme sayfasına, Android telefonlardan tıklandığında Google Playstore uygulamasına, IOS telefonlardan tıklandığında ise AppStore uygulamasına erişilebiliyor. Bu uygulamalar güvenle kullanılırken ve HGS bakiyeleri de yüklenebiliyor. PTT, söz konusu linklerin sunduğu uygulamalar dışında PTT HGS ifadeleri geçen uygulamalara itibar edilmemesini istiyor.

HGS Mobil Bakiye Yükleme uygulaması ile vatandaşlar, plaka numarası, TC Kimlik Numarası, vergi numarası veya HGS etiket numarasını kullanarak tüm HGS ürünlerinin bakiyesini görüntüleyebilmekte, kredi kartı ile kolay ve hızlı bir şekilde yükleme yapabilmekte.

Uygulamanın sağladığı diğer kolaylıklar şunlar:

  • Aracın HGS etiketinde ne kadar bakiye olduğu görüntülenebilir.
  • Aracın HGS etiketi için minimum bakiye limiti belirlenerek uygulamanın kullanıcıyı uyarması sağlanabilir, böylece cezalı HGS geçişleri önlenebilir.
  • Sık kullanılan araçların HGS etiketleri uygulamaya kaydedilebilir, böylece sadece birkaç dokunuşta HGS bakiye yüklemesi gerçekleştirilebilir.
  • HGS bakiye faturaları e-posta ile alınabilir.
  • Geçmiş yüklemeler görüntülenebilir, tarihe göre sıralanabilir.
Yazan 08 Mayıs 2017 Pazartesi. Kategori Manşet, Son Dakika, Teknoloji, Uygulamalar. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME