HP,  Cannes Film Festivali’nde yeni premium PC portföyünü tanıttı

                                                                

Yeni premium cihazlar, eşsiz performansları ve kusursuz tasarımlarıyla dijital kreatiflere ve yapımcılara güç vererek, sanatın sınırlarını zorlayacak.

Cannes Film Festivali’ndeki 14. yılında HP Inc., film yapımı alanındaki inovasyonlarını sürdürerek kullanıcıların tasarım ve kreatif çalışmalarını yeniden şekillendiren cihazlarını ortaya çıkardı. Film endüstrisine güç veren ödüllü iş istasyonları ve ekranlar geliştiren HP, günümüzün dijital kreatiflerinin daha önce görülmemiş şekilde yeni dünyalar yaratmasını mümkün kılacak Spectre x2, ENVY x360 ve ENVY dizüstülerinden oluşan yeni premium portföyünü tanıttı.

HP’nin Kişisel Sistemler Müdürü Ron Coughlin konuyla ilgili açıklamasında, “Cannes Film Festivali, dünyanın en önemli film yapımcıları ile sanatçılarını bir araya getirerek benzersiz bir ortam yaratıyor. Duyurusunu yaptığımız Spectre ve ENVY premium ürünlerimiz hayal gücüne ilham verecek ve kullanıcıların her yerde yaratıcı çalışmalara imza atmasını sağlayacak.” dedi.

Yaratıcı sınırları zorlayacak ve yeni fırsatları ortaya çıkaracak şekilde tasarlanan Spectre ve ENVY PC’ler, HP’nin yeniden icat etme konusundaki öncülüğünü de sağlamlaştırıyor. Sağlam mühendislik ve modern tasarımlar, teknolojiyi kendilerini ifade etmek için kullanan yeni nesli sevindirecek. HP’nin Windows Ink için geliştirdiği takılıp çıkarılabilen ilk lüks cihazı olan Spectre x2, sanatçı camiasının kalemle yaptığı çalışmalar için kusursuz bir deneyim sunarken dijital kreatifleri de şaşırtacak. Her milimetresinde sıra dışı bir performans ortaya koyan ENVY x360 ve ENVY dizüstüleri ise kullanıcıların tarzlarından ödün vermeden yaratıcı çalışmalarına güç verecek.
Çağdaş Sanatçı ve Vizyoner Jordan Nickel (POSE) yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Kalem ile HP’nin cihazlarında kreatif çalışmalarımı yaparken HP’nin son teknolojik inovasyonlarının bana verdiği ilham karşısında gerçekten şaşırdım. Bu cihazlar insanın hislerini ve enerjisini yeni bir yolla yakalıyor. Sonuç olarak daha önce görülmemiş şekilde daha derin, daha kolektif bir hikaye ortaya çıkıyor. HP’nin Cannes’taki heyecan verici tanıtımında yer alamam benim için büyük bir deneyim oldu, daha da gelişme imkanı sağladı.”

HP Spectre x2, takılıp çıkarılabilen premium PC’lere 7. nesil Intel® Core™ işlemcilerle performans, paslanmaz çekil menteşesiyle dayanıklılık,  Windows Ink ile yaratıcılık getiriyor.

 • Her modda hassas çizim deneyimi: Basınca duyarlı Windows Ink Sertikalı kalem sayesinde sanatçılar ve kreatifler, çeşitli çizgi kalınlıklarından ince gölgelendirme ve renklendirmeye kadar birçok artistik efekt oluşturabiliyor. Ek olarak,  paslanmaz çelikten yapılmış, yatay veya 165 dereceye kadar kaldırılabilir şekilde kullanılabilen U şeklindeki destek çubuğu, her açıdan çizim yapılmasını sağlayacak şekilde optimize edilirken günlük kullanımlar için benzersiz dayanıklılık da sunuyor.
 • Premium materyaller ile güçlendirilmiş tasarım: CNC-işlemeli alüminyum kasa ve koyu kül gümüş renkli bakırdan destek çubuğu tüm kenarlara daha güçlü dayanıklılık katıyor.
 • Parlak, güçlü ekran: 6 milyon pikselli, parlak 12,3” diyagonal 3K2K (3000×2000) ekran, HD kalitesinde eğlenceyi yeni bir seviyeye taşıyor ve bol ışıklandırma seçeneği sunuyor. Böylece fotoğrafçılar ve grafik sanatçıları, daha iyi okunabilirlik ve görüntülemeden faydalanıyor.
 • Takılıp çıkarılabilen sağlam klavye: Güçlü manyetik sayesinde herhangi bir modda takılı kalabiliyor, tam boyutta klavye deneyimi sunuyor. Ayrıca tepkimeye duyarlı dokunmatik faresi de bulunuyor.
 • Yüksek çözünürlüklü kameralar: 13MP arka kamera ve 5MP WDR geniş açılı ön kameraya ek olarak Windows Hello biyometrik kimlik doğrulama için IR kamera.
 • HP hızlı şarj teknolojisi ile uzun ömürlü pil: Kullanıcılar 8 saate kadar pil ömrü ile hem eğlenebilir hem de üretebilir. Ayrıca HP Fast Charge teknolojisi sayesinde pil, 30 dakika içerisinde 0’dan %50’ye kadar şarj oluyor.

HP ENVY 13 Dizüstü, hareket halinde performansı ve üretkenliği yeniden şekillendirirken ENVY 17 dizüstü masaüstü performansı her yere getiriyor, ilhamın geldiği her an yaratıcı çizimler yapılmasını sağlıyor.

 • Kırmızı halıya hazır tasarım: Doğal gümüş ve ipek altını renklerindeki sağlam metal kasası ile birlikte, şık tasarıma sahip açılı kaldırma menteşesi sayesinde fanlar kolay bir şekilde hava sirkülasyonunu yaparken kullanıcılar daha rahat bir şekilde yazabiliyor.
 • Sınırsız yaratıcılık: 8 milyon piksele sahip UHD ekran, ayrı amplifikatörlü dört hoparlör ve geniş açılı HD WDR kamera ile yaratıcı işler ve eğlence arasında kolay geçişler.
 • İçerik koruması: Dahili parmak izi okuyucuya sahip opsiyonel HP Secure Pad ile HP ENVY 13 ve Windows Hello, sunduğu güvenlik ile en son ilham içeriklerinizin güvenliğini garantiye alır.
 • Daha fazlası için performans: En son Intel® Core™-i3, Intel® Core™-i5 ve Intel® Core™-i7 işlemciler sayesinde çoklu işler kolaylıkla yapılabilir. Ayrıca NVIDIA®’nın özel ekran kartları daha iyi çözünürlük, tepkime oranı ve renkler sunarak fotoğraf ve video düzenlemelerini kolaylaştırır.

HP ENVY x 360 15,6” diyagonal dönüştürebilir PC, herhangi bir ortamda dizüstü veya tablete dönüşebilmek için gerekli teknoloji ve çeşitliliğe sahip.

 • İnce kenarlı, dönüştürülebilir tasarım: İnce kenarlı ekran, alüminyum kasa ve akıcı dişli menteşe sayesinde tüm modlarda ve renklerde kalite ve sağlamlık. Intel işlemcili olanlar Doğal Gümüş rengi ile gelirken AMD işlemcilerini kullananlar ise Koyu Kül Gümüşü renginde.
 • Kalemle yazma ve yayın için ekran: Windows Ink Sertifikalı, yüksek hassasiyete sahip N-trig kalem, kullanıcıların not almalarını ve dokümanlarını işaretlemelerini kalemle bir kağıt üzerinde yapıyormuşçasına kolaylaştırıyor. UHD IPS ekran seçeneği ise video izlemeler veya detaylı düzenlemeler için 8 milyondan fazla piksel sunuyor.
 • Üretkenliğin sınırlarını zorluyor: Kanıtlanmış performans ile profesyonel kullanıcılar Intel® Core™-i5, Intel® Core™-i7, AMD A9 ve A12 sayesinde çoklu işlerini kolaylıkla yapabiliyor. Ayrıca 16GB DDR4 belleğe kadar konfigürasyon sayesinde sınırsız uygulama aynı anda çalışabiliyor.

Spectre ve ENVY Fiyat ve Bulunabilirlik

 • HP Spectre x2,  1.599 eurodan başlayan fiyatlarla Haziran’da EMEA pazarında olacak.
 • HP ENVY x360, Haziran’da EMEA pazarında olacak. Intel işlemcili olanların başlangıç fiyatı 899 euro, AMD işlemcili olanların ise 749 euro.
 • HP ENVY 13, 899 eurodan başlayan fiyatlarla Haziran’da EMEA pazarında olacak.
 • HP ENVY 17 Dizüstü, 1.099 eurodan başlayan fiyatlarla Haziran’da EMEA pazarında olacak.
Yazan 24 Mayıs 2017 Çarşamba. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME