HP teknolojileri, Dreamworks’ün yeni animasyon filmi Croodlara damgasını vurdu

THE CROODSHP’nin sunduğu teknolojilerden yararlanan DreamWorks Animation, yeni aile komedisi filmi Croodlar için dijital eğlence endüstrisinin en gelişmiş grafiklerini tasarladı. HP, bu proje için Dreamworks Animation’a Bütünleşik Altyapılar kapsamında üstün kapasiteli sunucular, depolama birimleri, ağ çözümleri, BT hizmetleri, yönetim yazılımları ve iş istasyonları sağladı. HP yazıcıların yanısıra dijital çizim teknolojileri, Dreamworks Animation’ın beyaz perdedeki artistik vizyonunu gerçekleştirmesi amacıyla gereken temel desteği oluşturdu.

DreamWorks Animation Global Teknoloji Operasyonlar Direktörü Derek Chan, süregelen HP ve DreamWorks işbirliğiyle ilgili şunları söyledi: “Son teknoloji ürünü yapımlar güçlü işlemcilere ek olarak stüdyolar arasında sıkı koordinasyon gerektiriyor. HP Bütünleşik Altyapılar, film yapımcılarımızın yaratıcı vizyonlarını gerçekleştirmesi ve izleyicilerimize muhteşem filmler sunması için ihtiyaç duyulan tüm teknik kaynakları bir arada sağlıyor.”

HP’nin geliştirdiği hizmetler ve sunucular en ağır iş yükü taleplerini karşılıyor.

Croodlar için gereken 3B grafik animasyonların hazırlanması 80 milyon saatlik bir iş yükü oluşturdu. Dreamworks, aşırı korumacı aile babası Grug ve asi genç kız Eep gibi karakterlerin canlandırılması için HP Kurumsal Hizmetler’den kiralanan HP ProLiant sunuculardan yararlandı. Hindistan Bangalor ile Las Vegas’a ek olarak California Glendale ve Redwood’daki yüksek performanslı sunucu çiftliklerinden hizmet alan DreamWorks Animation, filmde kullanılan animasyonların büyük kısmını iş sürekliliğini garanti eden HP sunucularla gerçekleştirdi.

Dreamworks stüdyolarına teslim edilen HP ProLiant BL460c Gen8 blade sunucular ise, önceki kuşaklara göre Watt başına yüzde 40’tan fazla verimlilik ve yüzde 42’den fazla performans artışı sağladı. Böylece Dreamworks Animation grafik çizim kapasitesini günde 500 bin iş oranında artırdı.

HP iş istasyonları, grafik tasarımcıların çizimleri birlikte yapmasını sağlıyor

Crood ailesinin karşılaştığı egzotik yaratıkları ve detaylı manzaraları üretmek için çalışan DreamWorks Animation grafikerleri, HP’nin üst düzey HP Z820 ve Z800 iş istasyonlarını kullandı.

Dual Intel Xeon işlemciyle donatılan HP Z820 iş istasyonları önceki modellere göre yüzde 50’ye kadar daha yüksek hızda çalışıyor ve grafiker tasarımcıların farklı kamera açıları ile sahnelerde çok sayıda karakterden oluşan interaktif ortamlar için büyük çaplı animasyonlar tasarlamasını sağlıyor.

DreamWorks Animation’ın son teknoloji ürünü stüdyo kayıt teknolojileriyle bir arada kullanılan HP Z800 iş İstasyonları ise Guy’ın hayali icatlarına ve Gran’in sıcacık gülüşüne hayat veriyor.

Ayrıca, kullanıcı deneyimini geliştiren HP Uzaktan Grafik Tasarım Yazılımı; Glendale, Redwood ve Bangalor’daki tasarımcıların tek bir masaüstü ekranda gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmasına izin veriyor.

Tam kapsamlı teknoloji deneyimi!

DreamWorks Animation ile 2001 yılında verimli bir işbirliği başlatan HP, Croodların yapım aşamasında hazırlanan grafik animasyonların tamamı için teknoloji desteği sağladı.

HP’nin teknolojileri kurumlara aşağıdaki avantajları sunuyor:

· HP’nin kendi bünyesinde geliştirdiği yenilikçi bir sanallaştırma teknolojisi olan HP Intelligent Resilient Framework (IRF) tabanlı HP 12518, 5820, 5800 ve 6125G/XG Ağ Anahtarı serilerini kullanan HP FlexNetwork Mimarisi ile kesintisiz ağ bağlantısı.

· Tek kontrol ekranı ile denetim imkanı sunan HP Zeki Yönetim Merkezi uygulaması ile ağ yönetiminde kullanım kolaylığı ve HP Yönetilen Baskı Hizmetleri ile kullanışlı baskı yönetimi.

· HP 3PAR StoreServ Depolama, HP MSA P2000, HP StoreAll Depolama ve HP StoreOnce Yedekleme üzerinden stüdyo uygulamaları ile varlıklarına hızlı, güvenilir, güvenli erişim.

· HP 3PAR StoreServ ile sunulan ve depolama sistemlerinin tek merkezden yönetilmesine imkan veren sistem, DreamWorks Animation mühendislerinin depolama operasyonlarını masaüstünden kolayca yöneterek izlemesini sağladı.

· HP DreamColor profesyonel monitör–printer ürünleri ile filmdeki yaratıklar ve göz alıcı ortamlar için baskı, görüntüleme, büyük ekran prodüksiyonunun tamamında gelişmiş renk tutarlılığı.

Croodlar filmini fikir aşamasından post prodüksiyon aşamasına kadar destekleyen HP’nin donanım ve yazılım ürünleri ile hizmetleri, DreamWorks Animation’ın sinema hayranlarının beklediği son teknoloji ürünü grafikleri geliştirerek beyaz perdeye yansıtmasını sağladı.

Yazan 22 Nisan 2013 Pazartesi. Kategori Fotolar, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME