HP teknolojiyi sokağa taşıdı

Teknoloji lideri HP, bir sokak sanatı olan graffitiyi teknojiyle buluşturdu. Türkiye’nin ünlü graffiti sanatçısı Tunç Dindaş TouchSmart teknolojisini kullanarak graffiti sanatına farklı bir boyut getirdi.

HP, TouchSmart teknolojisinin kolaylıklarını ve hayatın her alanına taşınabileceğini göstermek için Türkiye’nin ünlü graffiti sanatçısı Turbo ile 28 Nisan tarihinde Tünel-Lokal’de basına özel bir etkinlik gerçekleştirdi. 29 Nisan’da Taksim-Tünel’de halka açılan bu etkinlik serisiyle graffiti sanatının sadece sokakta değil, bilgisayar üzerinde de uygulanabileceği anlatılacak.

Turbo, etkinlik kapsamında TouchSmart bilgisayarlarının da içinde yer aldığı büyük bir paneli graffitiyle boyadı. 29 Nisan’da sokağa taşınıp halka açılacak graffiti etkinliğinde katılımcılar, TouchSmart teknolojisi kullanarak kendi graffitilerini yaratacaklar. Dokunarak tasarlanan graffitiler daha sonra www.hpgraffitiwall.com  adresindeki graffiti galerisinde yer alacak.

Web sitesini ziyaret eden herkes, katılımcıların graffitilerine oy verebilecek. Katılımcılar arzu ederse graffitilerini twitter, friendfeed ve facebook’tan arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Oylama sonucunda en beğenilen graffiti yaratıcısına bir adet TouchSmart PC hediye edilecek.

Eğlenceli, akıllı, dokunmatik teknoloji: TouchSmart

Dijital dünyayı tamamen parmakların ucuna getiren HP TouchSmart yazılımı, en sık kullanılan multimedya içeriklerine ve etkinliklere kolayca erişmeyi sağlıyor. Bu teknoloji sayesinde fotoğraf, müzik, video ve web içeriği gibi her türlü dijital dosyayı kullanıcılar yalnızca ekrana dokunarak seçebiliyor, düzenliyor ve yönetebiliyor.

Yazan 05 Mayıs 2010 Çarşamba. Kategori Manşet, Son Dakika, Trend. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “HP teknolojiyi sokağa taşıdı”

  1. […] This post was mentioned on Twitter by PC TIME. PC TIME said: Son Dakika: HP teknolojiyi sokağa taşıdı http://bit.ly/chRotk […]

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME