HP’den MEMA Bölgesinde İlk Kez Bir Türk şirketine Yılın İş Ortağı Ödülü

4S-LOGO

Dünya teknoloji devi HP, global organizasyonunda birlikte çalıştığı iş ve çözüm ortaklarını farklı kategorilerde performanslarına göre ödüllendiriyor. Beş ana kategoride dağıtılan ödüller kapsamında, bu yıl ilk kez bir Türk şirketi HP Yılın İş Ortağı ödülüne layık görüldü. 1996’dan beri teknolojik sistem entegrasyonu ve 2001 yılından beri iş teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren 4S, MEMA (Orta Doğu, Akdeniz ve Afrika) bölgesinde “HP Yılın İTO İş Ortağı” (İş Teknolojileri Optimizasyonu) ödülünü almaya hak kazandı.

4S, HP’nin uluslar arası platformda ilk kez bir Türk şirketine verdiği bu önemli ödülü 16-18 Aralık 2009’da Hamburg’da düzenlenen HP Software Universe 2009 kapsamında teslim aldı. Ödülü HP Yazılım & Çözümlerden sorumlu Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı Steen Lomholt-Thomsen’den alan 4S’in İTO grubundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Özalp konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu ödülü 2009 yılı boyunca müşterilerimiz için geliştirdiğimiz çözümler, gerçekleştirdiğimiz satışlar ve İTO konusundaki uzmanlığımızın göstergesi olarak algılıyoruz. HP yazılım ve çözümler grubunun bu alanda ve bu coğrafyada iş ortaklığını yapan şirketler arasında özel bir yerimiz olduğunu vurgulayan bu ödül, aynı zamanda danışmanlarımızın projelerimizdeki etkinliğinin, çözümlerimizle entegre servis katalogumuzun derinliğinin ve İş Teknolojileri Optimizasyonu alanındaki ayak izimizin de bir göstergesidir.”
Bu yıl EMEA bölgesinde olmak üzere uluslar arası platformda HP’den Yılın İş Ortağı ödülünü alan ilk Türk şirketi olan 4S, daha önce Türkiye’de HP En Başarılı Kamu Sektörü İş Ortağı, HP En Kaliteli ve Müşteri Odaklı Servis Veren İş Ortağı, HP En Yüksek Ciro Yapan İş Ortağı gibi ödüllere layık görülmüştü.

4S ‘in ödüle layık görülen İş Teknolojileri Optimizasyonu (İTO) grubu, HP Yazılım grubunun Türkiye’deki en büyük yazılım partneri. Bu grup, 2001 yılından beri iş teknolojileri optimizasyonu konusunda hem kamuya hem de özel sektöre destek vermekte. Bu grubun Türkiye’de ve EMEA bölgesinde 100’den fazla referansı bulunmakta. 4S İTO grubunun Operasyon ve Uygulamalardan sorumlu direktörü Nezih Gizli İş Teknolojileri Optimizasyonu’nun hem BT yönetimine bir yaklaşım tarzı ve hem de buna paralel olarak bu yaklaşım tarzını destekleyen bir yazılım kategorisi olduğunu belirtti. “İTO’nun bilgi teknolojilerine yapılan tüm yatırımların, ilgili tüm kaynakların ve yaşayan yada geliştirilmekte olan tüm uygulamaların ‘İş’ amaçlı olmasına odaklı yeni bir yaklaşım” olduğunu ve bu yaklaşımın “BT kaynaklarının destek odaklı hizmetler olarak kullanılması yerine, iş ve verimlilik anlayışı çerçevesinde yönetilmelerini amaçladığını” da ekledi.

Melih Akyılmaz tarafından kurulan 4S, Türkiye’de Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Avea gibi telekomünikasyon şirketleri ve Yapı Kredi, Akbank, TEB, Citibank, Bank Asya, Ziraat Bankası, İş Bankası ve Finansbank gibi bankalara hizmet veriyor. 2008 cirosu 48.5 Milyon TL olarak açıklanan 4S, müşterilerine yüksek verimlilikte bilişim çözümleri üretiyor; eğitim, danışmanlık, yazılım ve teknik destek hizmeti veriyor. “Kamu kurumlarının ve firmaların kurumsal performans süreçlerinin iyileştirilmesi gerektiğini vurgulayan Melih Akyılmaz, 4S olarak danışmanlık verdiği firmaların performans yetkinliğini arttırmaya yönelik çözümler sunduklarını belirtti. Akyılmaz konuşmasını, “Bünyemizde bulunan Ar-Ge, BTO, Felaket Kurtarma, Proje Yönetimi ve Sanallaştırma gibi hizmetlerle uzun yıllardır Kamunun ve Özel sektörün saygın mecraalarına hizmet vermekteyiz. Misyonumuz ve vizyonumuzun temellerini oluşturan kaliteli, yenilikçi, lider ve güvenilir kavramlarını aldığımız ödüllerle her sene kanıtlamanın verdiği gururu taşıyoruz” sözleriyle bitirdi.

Yazan 23 Aralık 2009 Çarşamba. Kategori Ekonomi, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME