IBM Dünyanın En büyük Cloud Computing sistemini devreye soktu

ibm

IBM geçtiğimiz pazartesi günü iş dünyasında kullanılmak üzere bütün datalarının içinde bulunacağı dünyanın en büyük Cloud Computing sistemini yaptığını açıkladı. Bu teknoloji ile yaklaşık olarak 250 milyar şarkı boyutundaki dijital datalar aynı yerde saklanabilecek.

Blue İnsight adlı projede yaklaşık olarak 200.000 çalışan istediği bilgilere ve cevaplara rahatlıkla ulaşabilecek. Bu sistemde asıl amaç bilgilerin bir havuzda toplanarak sadece işe yarar bilgilerin saklanması ve bilgileri belirli bir düzende saklaması. Bu sistem bilgilere erişebilirliği kolaylaştırıyor ve kullanıcıya rahat bir çalışma ortamı sunuyor. Milyonlarca data arasında kaybolmayı engelliyor.

Blue İnsight bilgileri yaklaşık 100 farklı veri ambarından ve veri tabanından alıyor ve bu verileri analiz ediyor. IBM ayrıca kendi Cloud Computing sistemlerini kullanmak isteyen işletmeler içinde bazı tekliflerde bulunuyor.

Yazan 07 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME