IBM’den kurumsal kullanıma hazır Blockchain hizmeti

Açık kaynak Hyperledger Fabric’in ilk ticari uygulaması ile IBM, denetim altındaki sektörler için yüksek koruma düzeyi sertifikalı, güvenli blockchain ortamını sağlıyor.

IBM, Linux Foundation’ın Hyperledger Fabric 1.0 sürümünü temel alan, ilk kurumsal kullanıma hazır blockchain hizmeti IBM Blockchain ürününün piyasaya sunulduğunu duyurdu. Bu hizmet, geliştiricilerin IBM Cloud’da yüksek düzeyde güvenli üretim blockchain ağlarını kısa sürede oluşturmasını ve barındırmasını sağlıyor ve sektördeki en güvenli Linux sunucusu IBM LinuxONE ile destekleniyor.

IBM’in blockchain hizmetleri, geliştiricilerin IBM Cloud’da blockchain ağlarını oluşturmasına, devreye almasına ve yönetmesine yardımcı oluyor. Şirket, denetim altındaki ortamlar için Yüksek Düzeyde Güvenli İş Ağı hizmetleriyle pazara ilk giren teknoloji şirketi olma özelliği taşıyor. Kuruluş aşamasındaki Everledger’dan Bank of Tokyo, Mitsubishi UFJ ve Northern Trust gibi finans hizmetleri liderlerine kadar birçok şirket bugün, blockchain uygulamalarını IBM Cloud üzerinde çalıştırıyor.

IBM Blockchain Genel Müdürü Marie Wieck bu konuyla ilgili şunları söylüyor: “IBM, kuruluşlar için en güvenli blockchain hizmetlerini oluşturmak amacıyla yıllardır bankalar, havayolları, devletler ve perakende şirketlerinin en büyük işlem sistemlerini yürütme deneyiminden yararlandı. IBM’in Yüksek Düzeyde Güvenli İş Ağı’nı temel alan blockchain hizmetleri; güvenilir, açık ve iş ortamına hazır blockchain ağlarına ihtiyacı olan kuruluşlar için tasarlandı.”

 

Yazan 17 Mayıs 2017 Çarşamba. Kategori Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME