iF Product & Design Awards 2010’da Epson rüzgarı

Epson_Stylus_Photo_PX650,_front_scanner_lid_up,_jpeg_fileEpson yazıcı ve projektör cihazları, tasarım ödüllerinin Oscar’ı sayılan iF Product Design Award 2010’da ödül şampiyonu oldu. Epson’un yeni ürünlerinden etiket yazıcısı TM-C3400, çok fonksiyonlu inkjet  Epson Stylus Photo PX650 ve Epson’un EB serisi projektörleri, ödüle aday gösterilen 2.486 başvuru arasından sıyrılarak iF logosu almaya hak kazandı.

Baskı ve dijital görüntüleme alanı öncü markalarından Epson’un yenilikçi ürünleri, tasarım ödüllerinin Oscar’ı sayılan iF Product Design Award 2010’nun gözdesi haline geldi. Hannover Sanayi Odası’nın 56 yıldır verdiği iF Product Design Award ödülleri, şekilsel kalite, tasarım kalitesi, yenilikçilik derecesi, çevre dostu üretim, işlevsellik, kullanıcı dostluğu, ergonomiklik, işçilik, marka değeri, genel tasarım, kullanıcı güvenliği ve dayanıklılık gibi kriterlerin değerlendirmesi sonucu veriliyor.

Buna göre, Epson’un etiket yazıcısı TM-C3400, çok fonksiyonlu inkjet Epson Stylus Photo PX650 ve Epson’un EB serisi projektörleri, ödüle aday gösterilen 2.486 başvuru arasından iF logosu almayı başardı. Söz konusu ürünlerin adı, Mart ayında açıklanacak iF Altın Ödülleri Listesinde yer alan az sayıda cihazdan biri olacak.

Epson Türkiye Genel Müdürü Sevil Kanat, tasarımlarına olan güveni, çevreye olan duyarlılığı ve yenilikçi yaklaşımlarının iF Altın Ödüller 2010 listesine dahil edilmesiyle tescillendiğini anımsatarak şunları söyledi; “Yoğun başvurunun olduğu ve büyük bir özen sonucu hazırlanan bu listeye girmek, Epson tasarımlarının mükemmelle uyum noktasına ulaştığını gösteriyor. Mart ayında açıklanacak iF Altın Ödüller Listesinde yer alan şirketlerden biri olmaktan gurur duyuyoruz.”

Epson etiket yazıcısı TM-C3400’ü yer kaplamadığı gibi, saatte bin adet etiket basabiliyor. Epson’a özgü Micro Piezo Teknolojisi ile üreten yazıcının kafası az ısınırken, diğer modellerden daha az enerji tüketiyor. Yüksek tanımlı (HD) bir cihaz olan Epson Stylus Photo PX650, laboratuar kalitesinde fotoğraf baskısı alma ve tarama imkanı sunan çözümleriyle öne çıkıyor. EB serisinde yer alan EB-S8, EB-X8, EB-W8 projektörler ise mükemmel kontrast özellikleri, kolayca taşınabilmeleri, 5 bin saat dayanabilen uzun ömürlü lambaları ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

Yazan 01 Ocak 2010 Cuma. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME