ikinciel.com’dan “Ünlüden Temiz” Kampanyası

ünlüden temizEski alışkanlıklar ile yeni nesil ticari platformların birleştiği aktif bir ilan ve alışveriş sitesi olarak her geçen gün adını duyuran ikinciel.com, bu kez “Ünlüden Temiz” kampanyasıyla Brad Pitt’den Michael Jackson’a, Lucy Liu’dan Kurt Cobain’e kadar ünlülerin film, dizi ve konserlerde kullandıkları giyim ve aksesuarları açık artırmayla satışa sunuyor. Haziran sonuna kadar sürecek olan kampanyada Forrest Gump, Fight Club, American Pie, Kill Bill gibi sinema tarihine geçen filmlerde ünlüler tarafından kullanılmış ürünler alıyor.

Lost dizisinin yakışıklısı Sawyer’ın giydiği mavi gömleğin Lost hayranları arasında ciddi bir rekabete neden olması bekleniyor.

Televizyon dünyasının en pahalı yapımlarından biri olan ve 2004-2010 yılları arasında Türkiye’de de çok büyük bir hayran kitlesine ulaşan Lost dizisi, mobil platformlardaki güçlü altyapısıyla ön plana çıkan ikinciel.com’da “Sawyer” karakterini canlandıran aktör Josh Holloway tarafından dizinin çesitli bölümlerinde giyilmiş olan gömlekle yıllar sonra yeniden hayranlarını bir araya topluyor. ABC Stüdyoları’nın özel arşiv sertifikası ile birlikte satılan gömleğin, dizinin özellikle Sawyer hayranı kadın izleyicileri tarafından özel ilgi göreceği düşünülüyor.

Koleksiyoner Özgür Çift tarafından farklı zamanlarda ağırlıklı olarak Hollywood’dan toplanan ünlülerin eşyaları, Haziran ayı sonuna kadar ikinciel.com’da “Ünlüden Temiz” kampanyasıyla satışa sunuluyor. Daha önce yurtdışında sosyal sorumluluk projelerine destek olmak için satışa çıkmış ürünlerin neredeyse tamamı, “özel orijinallik sertifikası”yla birlikte veriliyor. Bazıları ise özel mektuplar veya setlerle satılıyor.

Brad Pitt’in Fight Club filminde giydiği ceket, Michael Jackson’un 1984 yılındaki Victory Turnesi’nde başından çıkarmadığı fötr şapkası, Nirvana hayranlarını 2004 yılındaki ölümüyle yasa boğan Kurt Cobain’in kullandığı son kayıt mikrofonu, Kill Bill filminde Lucy Liu’nun giydiği kostüm ve Forrest Gump filminde Tom Hanks’in giydiği t-shirt’e sahip olmak isteyenler, öncelikle siteye üye girişi yapıp açık artırmaya katılarak hayranı oldukları ünlülere çok daha yakın olabilmek adına en yüksek teklifi vermeye çalışıyor.

www.ikinciel.com/unluden-temiz-urunler adresinde “Ünlüden Temiz” kampanyasıyla açık artırmada satılan ürünlerin tam listesi ise şöyle:

 

Kurt Cobain – Super-Pro SM58 son kayıt mikrofonu
Pink Floyd The Wall (1982) –”Another Brick In The Wall” filmindeki öğrencilerin maskesi
Michael Jackson – Victory konserlerinde giydiği fötr şapka
Coldplay – Will Champion’ın kullandığı 1 çift orijinal bageti.
Lost – Sawyer (Josh Holloway) gömleği
Lost – Hurley (Jorge Garcia) t-shirt’ü ve pantolonu
Forrest Gump (1994) – Forrest Gump karakterinin (Tom Hanks) filmde giydiği eskitilmiş ve kirletilmiş t-shirt.
The White Stripes – Davul seti
Muse – Dominic Howard’ın davul seti
Kill Bill: Volume 1 (2003) – O-Ren Ishii karakterinin (Lucy Liu) silikon özel efekt büstü
Fight Club (1999) – Tyler Durden karakterinin (Brad Pitt) giydiği kırmızı deri ceket ve çizgili eşofman altı
Fight Club (1999) – Narrator karakterinin (Edward Norton) kullandığı FURNI kataloğu
American Pie 2 (2001) – Jim Levenstein karakterinin (Jason Biggs) giydiği kısa kollu gömlek ve beyaz t-shirt.
Foo Fighters – Dave Grohl’un çekimlerde parçaladığı gitarı
Little Miss Sunshine (2006) – Kızarmış tavuk kutusu
Charlie and the Chocolate Factory (2005) – Wonka kutusu
All The Kings Men (2006) – Anne Stanton karakterinin (Kate Winslet) giydiği elbise
Bridget Jones – Bridget Jones’un Günlüğü serisinin yaratıcısı Helen Fielding’in günlük hayatta kullandığı deri çanta ve seti.
Lords of Dogtown (2005) – Skip karakterinin (Heath Ledger) giydiği uzun kollu gömlek
Tarantino’s Death Proof (2007) – Pam karakterinin (Rose McGowan) giydiği bluz kot pantolon seti
Flashbacks of a Fool (2008) – Joe Scott karakterinin (Harry Eden) giydiği uzun kollu ipek gömlek
Bettie Page – Siyah jartiyer

Yazan 19 Mayıs 2013 Pazar. Kategori Ekonomi, İnternet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME