‘İlk 500 Bilişim Şirketi’ Araştırması Sonuçlanmak Üzere

Bilisim 500 LogoTürkiye’de bilişim alanındaki kapsamlı araştırmalardan biri olan Bilişim 500 bu yıl 14. kez bilişim alanındaki en büyük 500 Bilişim Şirketi’ni açıklayacak. 20 yıllık deneyimi ile sektörün bilgi merkezi İnterpromedya’nın düzenlediği “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması” Türkiye pazarına girecek yabancı şirketlere referans olma özelliği taşıyacak. İlk verilere göre, en yüksek büyümeyi gösteren şirket TL bazında yüzde 775 oranında büyüme kaydetti. 2011 yılına göre net satış gelirlerinde büyüme olan şirketlerin ortalama büyüme oranı yüzde 34 iken, düşüş gösteren şirketlerin ortalama küçülme oranı yüzde 17 olarak gerçekleşti. Şirketleri donanım, yazılım ve hizmet gelirlerinin yanı sıra faaliyet alanlarına göre dokuz temel kategoride sınıflandırılan araştırmanın detaylı sonuçları 25 Haziran 2013’de açıklanacak.

Sektörde önde gelen 1000’i aşkın firmanın veri paylaşımı ile hazırlanan “İlk 500 Bilişim Şirketi” araştırması bu yıl 25 Haziran 2013 tarihinde açıklanacak. İnterpromedya tarafından 14 yıldır aralıksız olarak hazırlanan araştırma Türkiye’deki bilişim pazarının gelişimini, eğilimlerini ve beklentilerini ortaya çıkaracak. . Bilişim 500 araştırmasında şirketler; Türkiye merkezli üretici, Türkiye dışı merkezli üreticinin Türkiye temsilcisi, sistem entegratörü, hizmet sağlayıcı, telekom, dağıtıcı, perakende zinciri, bayi ve e-ticaret olmak üzere 9 farklı kategoride yer alıyor. Şirketler aynı zamanda donanım, yazılım ve hizmet gelirlerine göre de sıralanıyor.

Araştırma Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İnterpromedya Araştırma Hizmetlerinden (i-Research) Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özlem Unan “İlk 500 Bilişim Şirketi” araştırmasının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Unan yaptığı açıklamada, Nisan sonuna kadar bilgi veren şirketler arasında en yüksek büyümeyi gösteren şirketin TL bazından yüzde 775 oranında büyüme kaydettiğini ifade etti. Unan ayrıca, 2011 yılına göre net satış gelirlerinde artış olan şirketlerin ortalama büyüme oranının TL bazında yüzde 34 iken, düşüş gösteren şirketlerin ortalama küçülme oranının yüzde 17 olarak gerçekleştiğini vurguladı.

CEO’ların hedefleri de açıklanacak

Yerli ve yabancı tüm şirketler için yeni yatırım kapılarını da açacak olan Bilişim 500 araştırması, katılımcı şirketlerin CEO’larının görüşlerine de yer verecek. CEO’ların katılımı ile gerçekleştirilen anket ile üst yöneticilerin beklentileri ve hedefleri açıklanacak.

Yazan 23 Mayıs 2013 Perşembe. Kategori Ekonomi, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME