İnceleme: En iyi Türkiye merkezli hosting firmaları

what-is-dedicated-hosting

Google’da en iyi hosting firmaları ya da en iyi host anahtar kelimelerinde arama yaptığınızda bir çok yönlendirici kaynağa ulaşmanız mümkün. Fakat onca yazı, onca yorumu okumamıza rağmen en iyi hosting firması hangisi olduğuna henüz karar veremediniz mi? En iyi host hizmetini hangi firma verir? Özellikle Türkiye merkezli hosting firmaları için bu sorularınızın yanıtlarını tam anlamıyla bulmanız mümkün olmuyor.

Türkiye merkezli en iyi hosting firmalarını sizler için inceledik. Günümüzde yerli ve yabancı çok sayıda webhosting firması var ve internetin büyümesine paralel olarak bu firmalar da olağanüstü oranlarda artmakta. Peki bunca firmaların arasında bizler hangi web hosting firmasını seçeceğiz? Türkiye merkezli en iyi hosting firmaları hangileri? En kaliteli hosting hizmeti nerede sorusunun cevabını almaya hazır olun.

1- NATRO

Türkiye’deki en yaygın kullanılan ve en köklü geçmişe sahip hosting firmalarından birisidir. Özellikle Türkiye’de kendi internet sitesini kurmak isteyipte bu firmayı bilmeyen az kişi vardır. Muhtemelen ilk üçte olup en çok müşteriye hizmet veren firma natro olacaktır. Diğer firmalara göre artısına bakacak olursak panelinin çok kolay olması ve canlı destek hizmeti sunması bunlardan bazılarıdır.

Firmanın en düşük hosting paket fiyatı 22$. Ödemeyi yıllık olarak yapıyorsunuz. Paylaşımlı hosting paketlerinde CPU Kullanımı yani Sistem kaynaklarının %25’ini ya da daha fazlasını 90 saniyeden uzun süre kullanılamaz olarak belirtilmiş. Ayrıca oldukça gelişmiş bir destek hizmetleri var. Gönderilen ticketlara yanıt süreleri ve 7/24 canlı destek hattı mevcuttur. En iyi destek hizmeti veren hosting firması olduğu kesinlikle söylenebilir. Diğer taraftan, 15 gün koşulsuz para iade olanağının olması da ayrı bir avantaj.

Buradan Natro firmasının güncel hız testi sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Firmanın Sitesine gitmek için tıklayınız: www.natro.com

2- TURHOST

Türkiye’nin en önde gelen bloglarının yüzde %50’sinden fazlasının Turhost tercih etmesi, aslında hiç bir teknik ölçüme gerek kalmadan ne denli kaliteli bir hizmet verdiklerinin ispatı olarak değerlendirebilir.

Eğer host seçiminde kararsız kaldıysanız rahatlıkla Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasında yer alan Turhost‘u tercih edebilirsiniz.

Firmanın en düşük hosting paket fiyatı 13.50$. Ödemeyi yıllık olarak yapıyorsunuz. Destek talebi cevaplanma ortalama süresi genellikle 1 saat olduğu belirtilmektedir.  Ayrıca, 15 gün koşulsuz iade süresi mevcuttur.

Buradan Güzel Hosting firmasının güncel hız testi sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Firmanın sitesine gitmek için tıklayınız: www.turhost.com

3- GÜZEL HOSTİNG

Lokasyonları Denizli’de olmasına rağmen en iyi performansa sahip olan ve en iyi hosting firmalarından birisi olmayı başaran firmanın en düşük web hosting paketi aylık 2.90 TL‘den başlıyor. Destek talebi cevaplanma ortalama süresiyle ile ilgili olarak resmi bir açıklamaları bulunmamakla birlikte ortalama 1 saat içerisinde cevaplandığı belirtilmiştir. Ayrıca, 3 gün koşulsuz iade süresi mevcuttur.

Buradan Güzel Hosting firmasının güncel hız testi sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Firmanın sitesine gitmek için tıklayınız: www.guzel.net.tr

4- HOZZT

Güvenliğe oldukça önem veren bu firmadan kesinlikle hiç düşünmeden web hosting hizmeti satın alabilirsiniz. Firmanın en düşük hosting paket fiyatı 19.99$. Ödemeyi yıllık olarak yapıyorsunuz. Destek talebi yanıtlama süresi ortalama 4 dakika olarak belirtilmiş.   15 gün koşulsuz iade süresi mevcut. Ayrıca ücretsiz olarak host taşıma işlemi yapıyorlar.

Buradan Hozzt firmasının güncel hız testi sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Firmanın sitesine gitmek için tıklayınız: www.hozzt.com

5- ALASTYR

Bu firma verdiği performans sonuçlarıyla en iyi hosting firmaları arasında yer aldığını somut bir şekilde gösteriyor. Server lokasyonu İzmir olmasına rağmen, İstanbul lokasyonlu bir çok firmaya göre daha iyi sonuçlarla karşılaştık.

Dolayısıyla hosting seçiminde Türkiye’nin en iyi hosting firmalarından biri olan Alastyr‘ı özellikle worpress alt yapısı için tercih edebilirsiniz.

Alastyr firmasının en düşük web hosting paketi yıllık 6.99 $‘dan satışa sunuluyor. Destek hizmetlerinin diğer firmalara göre biraz zayıf kaldığını düşündüğüm firmanın,  7 gün koşulsuz iade süreleri mevcut.

Buradan Alastyr firmasının güncel hız testi sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Firmanın sitesine gitmek için tıklayınız: www.alastyr.com

6- NET İNTERNET

Güzel hosting’de de olduğu gibi, Netinternet firmasının sunucu lokasyonu Denizlide. Yanlız performans olarak şimdilik Güzel Hosting’in biraz gerisinde. Netinternet en düşük web hosting paket fiyatı 39 TL ve ödemeler ancak yıllık olarak yapılabiliyor.  7/24 telefon destekleri mevcut. Ayrıca destek taleplerinin cevaplanmasının 10 dakikayı sürmesi kullanıcıların avantajına. Diğer taraftan, 15 gün iade süreleri mevcut.

Buradan Net İnternet firmasının güncel hız testi sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Firmanın sitesine gitmek için tıklayınız: www.netinternet.com.tr

7- MARKUM

Markum 16 yıldan beri bu işin içerisinde olan, Türkiye’nin en köklü hosting firmalarından birisi. Firmanın  en düşük web hosting paket fiyatı aylık 29 Dolar. Bu tutar yıllık olarak ödenebiliyor.  Destek taleplerinizi ortalama 30 dakika içerisinde yanıtlıyorlar. 15 gün iade süreleri mevcut.

Buradan Markum firmasının güncel hız testi sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Firmanın sitesine gitmek için tıklayınız.

Yazan 18 Kasım 2016 Cuma. Kategori Güncel, İnceleme, İnternet, Manşet, Son Dakika, Telekom. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME