Index ile dijital içerik TV ekranına taşınıyor

iomega_screen_play_director_hiangleBilişim teknolojilerinde Türkiye’nin lider firması Index Bilgisayar, Türkiye distribütörü olduğu Iomega firmasının ScreenPlay Director HD Media Player ürününü pazara sundu. 1 TB depolama kapasitesi sunan bu medya oynatıcı, ev kullanıcılarının dijital içerik keyfini artırıyor.

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri firması Index Bilgisayar, Türkiye’de distribütörü olduğu ve veri korumada bir dünya lideri olarak bilinen Iomega firmasının en yeni ürünlerinden ScreenPlay Director HD Media Player’ı pazara sundu. Zengin özelliklere sahip bir HD medya oynatıcı olan Iomega ScreenPlay Director HD Media Player, tüketicilerin, depoladıkları videoları televizyondan izlemek için ev ağlarını taramalarını ya da popüler internet sitelerindeki online içeriğe doğrudan ulaşmalarını kolaylaştırıyor.

Yeni ScreenPlay Director HD Media Player, tam 1080p yüksek çözünürlüklü bir kayıttan gösterme cihazı (24 fps) olup, kullanıcının tüm çoklu ortam dosyalarını saklaması için 1 TB’ye kadar alan sunuyor. Popüler DivX videolarını oynatmak üzere DivX Home Theatre sertifikalı olan ScreenPlay Director, aynı zamanda, H.264, WMV ve MKV dahil günümüzün popüler CODEC’lerinin ve dosya tiplerinin çoğunu destekliyor.

PC ve Mac’lerle uyumlu olan ScreenPlay Director, ev ağı genelinde video, fotoğraf ve müzik depolama, erişimi ve paylaşımı için ya da bütün dosyaları ScreenPlay Director üzerinde tek bir lokasyonda saklamak amacıyla bir Ethernet bağlantısına sahip bulunuyor. Yeni ScreenPlay Director, ev ağındaki diğer uyumlu cihazlarla etkileşim kurması amacıyla DLNA uyumlu olarak tasarlandı. Ek olarak, WiFi özelliği de bulunan ürün, istenirse kablosuz ağ bağlantısı da kurabiliyor. USB WiFi adaptörü ayrıca satılıyor.

ScreenPlay Director ürünü, YouTube, Flickr, Shoutcast Internet radyo, RSS beslemeleri ve podcast’lar gibi önceden yapılandırılmış popüler online ortamlar sunuyor. Ürünü başka RSS beslemeler ve podcast’lar eklemek üzere yapılandırmak da mümkün. Böylece, oynatıcıyı istenilen online içeriğe göre uyarlamak anlık bir iş haline geliyor. Üç USB 2.0 bağlantı noktası bulunan ürün, başka harici depolama cihazları, bir fotoğraf makinesi, flaş sürücüler ya da bir WiFi adaptörü bağlamaya imkan veriyor.

ScreenPlay Director HD Media Player, 1 TB kapasiteye sahip ve 8 milyon adede kadar fotoğraf, 37.000 saatlik müzik ya da 3.000 saatlik video saklayabiliyor.

3 yıllık garantiyle sunulan ürünün satış fiyatı ise KDV hariç 299 dolar.

Index Bilgisayar Genel Müdür Yardımcısı Erol Çetin, yeni ürün hakkında şunları söylüyor: “Dünyanın lider HD medya oynatıcılarından Iomega, tüketicilerin ev ağlarında dijital içerikten yararlanma biçimlerini değiştiriyor. ScreenPlay ürünleri, Avrupa’da çok satıyor ve bu kategoride standartları belirliyor. Yeni ScreenPlay HD Director Media Player ürünü de yüksek çözünürlüğü, popüler dosya tipleriyle uyumluluğu, iyileştirilmiş kullanıcı arayüzü, kablosuz yetenekleri ve daha pek çok özelliğiyle çıtayı daha da yukarılara taşıyor. Tüketiciler, PC yerine televizyon ekranının başına geçip, video, fotoğraf ve müzik keyiflerini artırabilecekler.”

Iomega Türkiye Müdürü Eftal Sezer ise konuyu şöyle değerlendiriyor: “Iomega, HD medya oynatıcılarında, tüketici taleplerinin yoğunlaşmaya başladığı ScreenPlay ürün gamını yeniledi. Yeni seri medya oynatıcılarımız, HD kalitesinde popüler kayıt formalarını destekler durumda. Optik ses çıkışı, ethernet bağlantısı ve seçenekli TV bağlantısı olanakları ile pazar liderliğine oturacağına inanıyoruz. Yeni seri ürünlerimizle bu ürün grubundaki tüketici genel beklentisi yükselecek. İçerdiği sürücü kapasitesi USB ilave seçeneği sayesinde kolayca artabilir. Bu tür ürünlerde pek rastlanmayan standartlarımız var. Örneğin, kutudan ücretsiz HDMI kablo çıktığında tüketicilerimiz şaşırmasınlar. İnternet hızı yüksek, vizyonu takip eden kullanıcılarımıza keyifli kullanımlar, iyi seyirler diliyorum.”

Yazan 04 Şubat 2010 Perşembe. Kategori Donanım, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME